SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Pierre Gignac ile anlaştı

Galatasaray, kariyerini Avrupa’da sürdürmek isteyen Pierre Gignac'ı ikna etmeyi başardı. Gignac, yöneticilere “Kulübümle anlaşırsanız devre arasında gelirim”müjdesini verdi.

Güncellenme: 07:58, 15/11/2016
Galatasaray Pierre Gignac ile anlaştı

Galatasaray, geçen sezon son anda gerçekleşmeyen Pierre Gignac transferini bitirmeye bu kez çok yakın. Meksika Ligi takımlarından Tigres'te oynayan Fransız futbolcu, kariyerine Avrupa'da devam etmek istiyor. Bu fırsatı iyi değerlendiren sarı-kırmızılılar, Gignac ile temasa geçti ve kulübünde kazandığı rakam olan yıllık 3.6 milyon Euro karşılığında anlaşmaya vardı. Yıldız oyuncunun, “Kulübümle anlaşırsanız devre arasında İstanbul'a gelirim” dediği belirtildi.

14 Kasım 2016Mehmet Batdal`dan Galatasaray açıklamasıBaşakşehir’de yükselen performansıyla milli takım kadrosuna seçilen Mehmet Batdal, milli takımda yaşadıkları ve performansına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.İlgili Haberi Oku

PAZARLIK DERBİ SONRASI

Bunun üzerine Galatasaray yönetimi, Meksika kulübü yöneticileriyle Fener derbisi sonrası temasa geçmeye karar verdi. Gignac'ı geçen sezon bedavaya transfer eden Tigres'in, oyuncusundan para kazanacak olması nedeniyle satmaya sıcak bakması bekleniyor. Yönetimin ilk hedefi, 2milyon Euro'ya bitirmek. Meksikalılar bunu az bulursa Galatasaray, 3 milyon Euro'ya kadar çıkacak. Gignac'ın, Galatasaray'a gelmek istemesi, pazarlıklarda yönetimin elini güçlendirecek en önemli etken olacak.