SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, hafta sonu sahasında oynayacağı Atiker Konyaspor maçının hazırlıklarını, salon ve sahada sürdürdü.

Celal Doğan Tesisleri’nde teknik direktör İsmail Kartal yönetimindeki antrenman, önce fitness salonunda başladı. Isınma ve kondisyon çalışması yapan kırmızı siyahlı oyuncalar, daha sonra sahaya çıktı. Antrenmanda dar alanda paslaşma yapan oyuncular, taktik çalışması yaptı. Sakatlıkları devam eden Fatau, Angan ve Kangwa ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.

Teknik direktör İsmail Kartal, cumartesi günü Atiker Konyaspor ile oynayacakları karşılaşmadan galip ayrılmak istediklerini belirtti. İsmail Kartal, şunları söyledi:

“Hafta sonu oynayacağımız takım ligi üçüncü bitiren takım. Bu ligin en dirençli sistem olarak çok güçlü bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Bizde bunun bilincinde olarak Konyaspor maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Birkaç tane sakatlarımız vardı. Bazıları düzeldi, takımla antrenmanlara başlıyor. Bir iki tanesi herhalde iki hafta yanımızda olamayacak, ama her şeye rağmen Gaziantepspor olarak kendi evimizde Konyaspor’a karşı kolay olmayacak, her iki takım için de gerçekten zor bir maç olacak, ama bizim şiddetle puana ihtiyacımız var. Her takımın puana ihtiyacı var ama biz kendi sahamızda oynayacağımız için lehimize çevirip galibiyetle ayrılmak istiyoruz.”

detay_resim