SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim yine yaranamadı

Dünya Kupası’na gitme şansını sürdüren milli takımın hocası Fatih Terim, eski öğrencilerinin eleştirilerinden kurtulamadı. Aykut Kocaman isminin ön plana çıkarılması için Terim’e tavır alındığı iddia ediliyor.

Güncellenme: 08:18, 14/11/2016
Fatih Terim yine yaranamadı

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2018 Dünya Kupası elemelerinde galibiyet siftahını Kosova önünde yaparken, bazı isimlerin eleştirilerine devam etmesi dikkat çekti. Avrupa Şampiyonası sonrası Ay-Yıldızlı takımdan kesilen oyuncuların affedilip geri dönmesi, bu futbolcuların başında gelen Burak Yılmaz ve Arda Turan'ın birlik-beraberlik mesajları vermesi, ardından çok pozisyona girilip zor da olsa alınan Kosova galibiyeti ve Rusya 2018 şansının devam etmesi, eleştirileri dindirmedi.

13 Kasım 2016Fatih Terim `Özür beklemedim` dedi ama…Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçından sonra yaptığı açıklamada milli takıma yeniden çağırdığı oyuncular hakkında konuştu. Terim ‘Özür bekledim’ şeklinde bir çıkış yapsa da o dönemki konuşması tam tersi bir durumu gözler önüne serdi. Tecrübeli çalıştırıcı, Volkan Demirel konusunda da yanıldı.İlgili Haberi Oku

RÜŞTÜ REÇBER: BU EVLİLİK YÜRÜMEZ

Terim’e karşı isimlerin başında gelen Oğuz Çetin ve Rüştü Reçber'in, Aykut Kocaman'ı ön plana çıkarmaya çalıştığı kulislerde konuşuluyor. Çetin'in, Kosova maçı sonrası kendisini topa tutan Terim'e “Tehdit ediyor. Olmadık şeyler söylüyor. Basın toplantısında hiç teknik analiz görmüyoruz” şeklinde yanıt vermesi, Reçber'in ‘Bu Evlililik Yürümez' başlıklı köşe yazısında “Milli takımda ayrılıklar olmak zorunda” demesi dikkat çekti. Bu isimlere Giray Bulak da çıkışlarıyla destek veriyor.

13 Kasım 2016Fatih Terim`den Sergen Yalçın`a gönderme!Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçı sonrasında yaptığı basın toplantısında spor yorumcusu Sergen Yalçın’a göndermede bulundu.İlgili Haberi Oku

ÇETİN VE KOCAMAN KAPI DIŞARI!

Milliler elemelerde 6 maç daha yapacak. Grupta ilk 2'ye girme şansı sürerken, milli takım ve Terim ile ilgili eleştileri yapanların geçmişi dikkat çekici. Çetin, 1995-96 sezon sonunda takım şampiyon olmasına rağmen dönemin Fenerbahçe Başkanı Ali Şen tarafından Kocaman ile birlikte ‘Sakaryalılar grubu' olarak kulis yaptıkları için gönderilmişti. Reçber de Terim'i eleştirmek için eski takım arkadaşı ile ağız birliği yapıyor.