SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Arda Türkmen Maratonda Darüşşafaka yararına koştu

Arda Türkmen Maratonda Darüşşafaka yararına koştu

“Söz konusu eğitimse yardıma koşacak gönüllüler arıyoruz” diyen Darüşşafaka Cemiyeti'nin çağrısına ünlü şef Arda Türkmen'den yanıt geldi. Türkmen, 38. Vodafone İstanbul Maratonu'nda, 1863 yılından bu yana annesi ya da babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklara ‘eğitimde fırsat eşitliği’ sunan Darüşşafaka için koşarak bağış topladı.

Ünlü şef Arda Türkmen, 13 Kasım’da düzenlenen 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda eğitime destek için Darüşşafaka yararına koştu. Arda Türkmen'in de üyesi olduğu, ihtiyaç sahibi çocuklara bisiklet ulaştırarak onlara sporu sevdirmeyi amaçlayan Veloturk ekibi de maratonda adımlarını Darüşşafaka için attı.

Darüşşafaka’ya bu yıl başlayan 122 öğrenciden 48'inin 1 yıllık eğitim masrafı 480 bin TL'nin toplanması hedefi için maratondaki yerini alan Türkmen, “İyi bir eğitimin her çocuğun hakkı olduğunu öğreten Darüşşafaka'nın bu yılki maraton bağış kampanyasında ben de üyesi olduğum Veloturk ekibiyle birlikte yer alıp, 13 Kasım'da adımlarımı Darüşşafakalı öğrenciler için attım. Siz de az çok demeden 48 Daçkalı'nın eğitimine destek olun” dedi.

Maratonla, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka’ya başlayan 122 öğrenciden 48’inin eğitimine destek için 480 bin TL’nin toplanması amaçlandı. “Söz konusu eğitimse yardıma koşarım” diyen gönüllülerden biri olan Arda Türkmen, www.darussafaka.org/bagis sayfasından online bağış yapılarak ya da Darüşşafaka Cemiyeti’nin aşağıdaki banka hesap numarasına havale gerçekleştirilerek desteklenebiliyor. Bağışların “Arda Türkmen” açıklamasıyla yapılması büyük önem taşıyor.

Türkiye’nin 70 ilinden 953 öğrencinin ortaokul birinci sınıftan başlayarak liseden mezun oluncaya kadar eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda, öğrencilerin eğitim giderlerinin yanı sıra giyim, barınma, gıda, sağlık gibi tüm ihtiyaçları bağışlarla karşılanıyor.

Banka Bilgileri: Darüşşafaka Cemiyeti Türkiye İş Bankası – Kozyatağı Ticari Şube (Şube Kodu: 1386) Hesap No: 14621 IBAN: TR050006400000113860014621