SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
20-0 yenilen Kabataşspor’a prim müjdesi!

20-0 yenilen Kabataşspor’a prim müjdesi!

Ulubey Belediyespor'a 20-0 yenilen Kabataşspor'a prim geliyor! Ulubey başkanının rakibe çok gol attıkları için primden vazgeçmesi üzerine, tarihi farklı maçta bir başka gelişme yaşandı.

Ordu 1. Amatör Küme takımı Ulubey Belediyespor’un yönetimi, deplasmanda karşılaştıkları Kabataşspor’u 20-0 mağlup eden futbolcularına 3 maç ‘prim erteleme cezası’ verdi.

GALİBİYETLE LİDER OLDULAR

Pazar günü 20-0 biten maçta Ulubey Belediyespor’un gollerini Alihan 5, Emrullah 4, Önder 3, Aykut 2, Aytaç, Bülent, Necdet, Emre, Abdullah ve Volkan attı. Ulubey Belediyespor, aldığı galibiyetle averajla grubunda liderliğe yükseldi.

BAŞKAN: RAKİBİ EZMEMEK LAZIM

Ulubey Belediyespor Kulübü Başkanı Cumhur Çuhadar’ın kararıyla futbolculara skorun rakibe saygısızlık, sportif centilmenliğe uygun olmaması, etik olmaması gerekçeleriyle 3 maç prim erteleme cezası verildi. Şampiyonluğa oynayan bir takım olduklarını vurgulayan Kulüp Başkanı Çuhadar, verdikleri ceza konusunda şunları söyledi:

“Oyuncularımız zaten ilk yarıda 10 gol attılar. İkinci yarıda skoru 20-0’a çıkarmaya gerek yoktu. Bu centilmenliğe sığmaz. Karşı tarafı ezmemek lazım. Oyuncularımızın rakibe saygı duymaları gerekir. Bu skor sportif etiğe uygun olmadı. Bu nedenle bizde futbolcularımıza böyle bir ceza vermeye karar verdik.”

MAĞLUP TAKIMA DA PRİM VERİLECEK

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclisi kasım ayı olağan toplantısında yaptığı açıklamada 20-0 yenilen Kabataşspor’a Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından moral amaçlı olarak prim verileceğini açıklarken şöyle dedi:

Amatör takımlarda oynayan belediyelerimizin takımları var. Dolayısıyla 20-0’lık fark abartılı olmuş. Kabataşspor 20-0 yenilmiş. Kabataşspor’a moral olsun diye prim vereceğiz. Primin ne olacağını Kabataş Belediye Başkanımız Yakup Yılmaz’la konuşup belirleyeceğiz.