SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Türkiye-Kosova maçı hakkında ne dedi?

1 Dost ve kardeş Kosova'yı da tebrik ediyorum. Sahaya yüreklerini koysalar da güçleri bir yere kadar onları götürdü. Ama en azından ülkeleri ve bayrakları adına alkışı hak edecek bir mücadele sergilediler. (Selçuk Dereli - SÖZCÜ)
2 Arda Turan aylar sonra milli takıma yeniden döndü. Belki kendini kanıtlamak istiyor. Aslında Arda'nın kendini kanıtlayacak bir durumu yok ama gereksiz top tutmalar, manasız çalımlar sistemi çok zorladı. (Ahmet Çakar - Sabah)
3 Burak'ın gol atması moral açısından önemliydi. Arda'sıyla, Burak'ıyla, Volkan Babacan'ıyla, Yunus'uyla haziran ayında bir 11 puan yapıp, ondan sonra final oynama şansını yakalarız inşallah (Rıdvan Dilmen - Fotomaç)
4 Her sezon 10 gol-10 asist barajını geçecek yetenekte olmasına rağmen. Peki Yunus’la neden dün tanışmış gibi yaptık sahi? Neden şimdiye kadar ıskarta muamelesi yapıldı bu adama? Bilmiyoruz. Terim biliyor cevabını. (Uğur Meleke - Hürriyet)
5 İlk hedef 2017 baharında Finlandiya ve Kosova maçlarından altı puanı alıp ondan sonra da kendi sahamızda rakiplerimiz olan Hırvatistan ve İzlanda karşısında Dünya Kupası şansını değerlendirmemiz gerekiyor. (Ömer Üründül - Sabah)
6 Arda, Burak, Selçuk ve Gökhan’ın dönmesinin direkt etkisi görülmedi maçta. Kosova’nın oyun anlayışı, bizim rakibe bakışımız ve tek kale maç olması bu oyuncuların da konsantresini bozdu. Bundan sonraki maçlarda ne biz böyle oynarız ne de böyle oynarsak kazanabiliriz. (Hakan Ünsal - Hürriyet)
7 Bir gerçek var ki böyle ortamların sonunda atılan gollerden sonra yedek kulübesine gidilmiyorsa bu evlilik başlamadan bitmiştir. Yani sözüm o ki, milli takımda ayrılıklar olmak zorunda. Bu ayrılıkların kimler tarafından olacağını da zamanla göreceğiz. (Rüştü Rençber - Hürriyet)
8
9
10