SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robert Lewandowski korkuttu! Maç içinde yere yığıldı

Polonya'nın deplasmanda Romanya'yı mağlup ettiği maçta yıldız futbolcu Robert Lewandowski, yakınına gelen bir patlayıcı madde nedeniyle yere yığıldı.

Güncellenme: 13:10, 13/11/2016
Robert Lewandowski korkuttu! Maç içinde yere yığıldı

Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası Elemeleri’nde Romanya ile deplasmanda karşılaşan Polonya, rakibini 3-0 mağlup etti. Ancak karşılaşmanın sonucundan çok Robert Lewandowski’nin yaşadığı talihsiz olay konuşuldu.

12 Kasım 2016Almanya 8 çizdi!2018 Dünya Kupası Eleme grubu maçlarında Almanya, San Marino deplasmanında yedekleriyle şov yaptı.İlgili Haberi Oku

Maçın 55. dakikasında Polonya’nın 1-0 üstünlüğü ile giden maçta Romanya taraftarları, sahaya yabancı madde atmaya başladı. Bu maddelerden biri, Lewandowski’nin oldukça yakınına düştü. Patlayıcı maddenin çıkardığı ses nedeniyle bir anda yere yığılan yıldız futbolcu, neye uğradığını şaşırdı. Gözünü ve kulaklarını tutarak yerde kıvranan golcü futbolcu, tüm seyircileri korkuttu. Hakem hemen sağlık görevlilerini sahaya davet etti. Bir süre yerde kalan Lewandowski, tedavisinin ardından oyuna devam etti.

Oyuna dönen Lewandowski, 82 ve 90. dakikada penaltıdan attığı iki golle Romanya’yı yıkan isimlerin başında geldi.