SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim, “Tolgay'ı A Milli forma altında görmek istiyoruz” dedi Alman Milli Takımı'nın hocası Löw de aniden genç yıldıza talip oldu.

Beşiktaş’ın genç yıldızı Tolgay Arslan paylaşılamıyor. Tolgay, Türk Milli Takımı’nda forma giymek için Alman Futbol Federasyonu’ndan izin alarak FIFA’ya başvuru yapmıştı. Fakat Toni Kroos’un sakatlanıp uzun süre sahalardan uzak kalacağının ortaya çıkması üzerine sürpriz bir gelişme oldu. Tolgay’la menajeri üzerinden temas kuran Alman Futbol Federasyonu yetkilileri, fikrini değiştirmesi durumunda Löw’ün kendisini Alman Milli Takımı’nda düşündüğünü aktardılar. Bu arada önceki gün Fatih Terim de, Tolgay’ı A Milli Takım’da görmek istediklerini dile getirmişti.

11 Kasım 2016Tolgay Arslan`dan transfere açık kapı! Milli takım müjdesiAvrupa’nın önde gelen kulüpleri ile adı anılan Tolgay Arslan, transferi ile ilgili açıklamalar yaptı. Başarılı futbolcu transferi ile ilgili konuların devre arasında netleşeceğini söyledi. 26 yaşındaki futbolcu Türkiye Milli Takımı’nda oynama hakkındaki başvurusu ile ilgili ise olumlu sinyaller verdi.İlgili Haberi Oku

TOLGAY’A VALENCİA KANCASI

Fotomaç’ın haberine göre; Beşiktaş’ın genç yıldızı Tolgay Arslan, İtalyan kulüplerinin ardından İspanyollar’ın da radarına girdi.. Teknik direktörlüğe Cesare Prandelli’yi getiren Valencia devre arası transfer dönemini hareketli geçirmeyi planlıyor. Yarasaların hocası Prandelli ile sportif direktör Suso Garcia Pitarch’ın üzerinde anlaştığı ilk ismin Beşiktaşlı Tolgay Arslan olduğu belirtildi. Bild’in haberine göre Milan’ın ardından Valencia da Tolgay’ın peşine düştü. Haberde Tolgay’ın Beşiktaş’ın orta saha düzeninde kilit rol oynadığının altı çizilirken başarılı futbolcunun, takımın vazgeçilmezlerinden biri olduğu vurgulandı. Tolgay, Avrupa piyasasında bu isimler kadar popüler olmasa da oyun tarzı Valencia teknik heyetini, sportif direktörünü ve scoutlarını bir hayli etkiledi. Bu sebeple Tolgay, transferde Valencia’nın 1 numaralı hedefi haline geldi.

Yayınlanma Tarihi:10:32,