SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Maratonu’ndan renkli görüntüler

1 ''15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz'' sloganı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından organize edilen Vodafone 38'inci İstanbul Maratonu'nda renkli görüntüler yaşandı.
2 Yediden yetmişe, her renkten ve siyasi görüşten insan eşofmanını giyip yan yana koştular.
3 2K, 15K ve 10K'lık maratonların ardından geçtiğimiz yıllarda adı 'Halk Koşusu' olan ve bu yıl adı ''Kahramanlar Koşusu'' olarak değiştirilen organizasyonda genç yaşlı binlerce kişi ellerinde Türk bayrakları ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde koştu.
4 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda bu yıl “Türkiye Aşkına Şehitler Anısına” temasıyla koşulan Vodafone İstanbul Maratonu’na 120 ülkeden 30 bine yakın sporcu katıldı. Yüz binlerce İstanbullu da “Kahramanlar Koşusu” ile Asya'dan Avrupa'ya geçti.
5 Maraton kapsamında 100’e yakın şehit yakını ve gazi de koşucu startları verildikten sonra 93 metrelik Türk bayrağı ile köprüyü geçti.
6 . Organizasyonda en büyük koşu olan 42 kilometre 195 metrelik maraton, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre gerisinden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın verdiği startla başladı
7 ile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, geçtiğimiz yıllarda adı 'Halk Koşusu' olan ve bu yıl adı "Kahramanlar Koşusu" olarak değiştirilen organizasyonda 15 Temmuz gecesi gazi olanlar ve sevgi evlerinde bulunan çocuklar ile birlikte köprü üzerinde yürüdü.
8 Bakan Kaya, "15 Temmuz şehitleri anısına burada yürüyoruz. Çanakkale'de Dumlupınar'da nasıl bu vatan için canlarını verdiyse şehitlerimiz 15 Temmuz'da da aynı şekilde oldu" dedi.
9 15 Temmuz Şehitler köprüsü girişine 200 metre uzaklıkta oluşturulan start alanında ilk start, maratona katılan engelli sporculara verildi. Bunun ardından saat tam 09.00'da verilen startla İstanbul maratonu başlatıldı.
10 Havanın sabah saatlerinde zaman zaman sağanak yağışlı olmasına rağmen İstanbullular etkinliğe büyük ilgi gösterdi.
11 porcuların geçmesinin ardından başlatılan halk koşusunda vatandaşlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde hem şehitleri andı, hem de bol bol fotoğraf çektirdi.
12
13
14
15
16 VODAFONE İstanbul Maratonu'nun bu yıl 38'incisi düzenlendi.
17
18
19 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
20 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
21
22
23
24
25
26
27
28
29 15 TEMMUZ SEHITLER KOPRUSUNDE YAPILAN 38 INCI VODAFONE ISTANBUL MARATONUNUN HAVADAN GORUNTULERI(ALI AKSOYER/ISTANBUL(DHA))
30 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. ALI ISMAIL KORKMAZ'IN ANNESI EMEL KORKMAZ (SOL 2) CHP MILLETVEKILI SEZGIN TANRIKULU'NUN DA ARALARINDA BULUNDUGU GRUPLA BIRLIKTE KOSTU. (USTTE) FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
31 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
32 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
33 15 TEMMUZ SEHITLER KOPRUSUNDE YAPILAN 38 INCI VODAFONE ISTANBUL MARATONUNUN HAVADAN GORUNTULERI(ALI AKSOYER/ISTANBUL(DHA))
34 15 TEMMUZ SEHITLER KOPRUSUNDE YAPILAN 38 INCI VODAFONE ISTANBUL MARATONUNUN HAVADAN GORUNTULERI(ALI AKSOYER/ISTANBUL(DHA))
35 15 TEMMUZ SEHITLER KOPRUSUNDE YAPILAN 38 INCI VODAFONE ISTANBUL MARATONUNUN HAVADAN GORUNTULERI(ALI AKSOYER/ISTANBUL(DHA))
36 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. 15 TEMMUZ GAZISI EMRAH HICKORKMAZ (USTTE) KONUSTU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
37 15 TEMMUZ SEHITLER KOPRUSUNDE YAPILAN 38 INCI VODAFONE ISTANBUL MARATONUNUN HAVADAN GORUNTULERI(ALI AKSOYER/ISTANBUL(DHA))
38 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
39 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
40 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
41 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
42 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
43 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
44 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
45
46 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
47 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
48 ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI (IBB) SPOR AS TARAFINDAN BU YIL, ‘15 TEMMUZ SEHITLERI ICIN KOSUYORUZ’ SLOGANIYLA DUZENLENEN VODAFONE 38. ISTANBUL MARATONU. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)
49
50
51