SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hidayet Türkoğlu’ndan Enes Kanter’e sert sözler!

Hidayet Türkoğlu’ndan Enes Kanter’e sert sözler!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, NBA'e oynayan Enes Kanter ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Enes Kanter’e sert sözlerle yüklendi. CNN Türk’te Hakan Çelik’in konuğu olan Hidayet Türkoğlu, Enes Kanter ile iki sene önce sert bir tartışma yaşadıklarını söyledi.

12 Kasım 2016Hidayet Türkoğlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak ne yapıyor?Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak neler yaptığını açıkladı.İlgili Haberi Oku

O tartışmanın ardından Enes Kanter hakkındaki yorumlarının haklı çıktığının altını çizen Hidayet Türkoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Enes Kanter’in bundan iki sene önce benimle bir tartışması oldu. Ben kendisi için ‘Kafası çalışmıyor’ şeklinde bir ithamda bulunmuştum. Beni haklı çıkardığı için teşekkür ediyorum. Bulunduğu durumda kimse olmak istemez. Vatan haini durumundasınız. Ülkeden tamamen kopmuş bir durumdasınız. Allah kimseye böyle bir evlat vermesin diyorum.”