SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Florya’ya veda ediyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile salı günü bir araya gelip Florya arazisini TOKİ’ye devretmek için temaslarda bulunacak. Kulübe, yeni tesis için 3 yer gösterildi.

Güncellenme: 10:21, 13/11/2016
Galatasaray Florya’ya veda ediyor

Galatasaray’ı borçsuz hale getirecek Riva ve Florya projeleri için genel kurul üyelerinden onay alan Başkan Dursun Özbek, çalışmalara başlıyor.

Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, ilk iş olarak salı günü başkente çıkarma yapacak. Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek Özbek, Erdoğan ile temaslarda bulunacak. TOKİ ile yapılan ön protokol üzerinden çalışmaları başlatacak Dursun Özbek, ilk iş olarak Florya'yı devredecek.

13 Kasım 2016Fatih Terim`den Riekerink Galatasaray açıklamasıTürkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, adının sürekli Galatasaray ile anılması ile ilgili gelen soruya yanıt verdi. Terim bunun normal olduğunu fakat milli takımda çalışırken bunu düşünmediğini söyledi.İlgili Haberi Oku

FAVORİ BÖLGE KEMERBURGAZ

Florya’dan 200 milyon dolar gelir bekleyen Galatasaray'a yeni tesis için 3 farklı yer önerildi. Kemerburgaz'daki Kasımpaşa Tesisleri'ne yakın bir arazi, Kilyos'ta bir bölge ve yine stada yakın bir başka boş arsa, Cimbom'a sunuldu. Yöneticilerin, Kemerburgaz'a sıcak baktığı belirtiliyor. Kesin karar ise salı günü çıkacak. Başkan Özbek, Florya'nın ardından Riva için girişimlere başlayacak. Riva'nın devrinden de 2023 yılına kadar kademeli olarak 300 milyon dolar bekleniyor.

09 Kasım 2016Yönetimden Jan Olde Riekerink`e dört uyarı!Galatasaray yönetimi, iki yenilginin ardından Hollandalı hoca Jan Olde Riekerink ile görüştü; Serdar Aziz'i, Eren'i ve oyuncu değişikliklerini masaya yatırdı.İlgili Haberi Oku

KENDİ TESİSİNİ KENDİN YAP

Galatasaray, yeni tesis için sunulan araziyi 49 yıllığına kiralayacak ve bunun için para ödemeyecek. Sarı-kırmızılılar, tesis inşaatını ise kendi cebinden yapacak. İnşaat biter bitmez futbol branşı, altyapıyla birlikte buraya taşınacak ve devamında Florya yıkılacak. 22 dönümlük Florya arazisi için 2017'de 60 milyon dolar alacak sarı-kırmızılılar, kalan 140 milyonu ise 2018'de kasasına koyacak.