SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’den Sergen Yalçın’a gönderme!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçı sonrasında yaptığı basın toplantısında spor yorumcusu Sergen Yalçın'a göndermede bulundu.

Güncellenme: 12:48, 13/11/2016
Fatih Terim’den Sergen Yalçın’a gönderme!

Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Kosova’yı 2-1 yenerek ilk galibiyetini alan Türkiye, gruptaki iddiasını sürdürdü. Maçı yayınlayan TV8’de yorum yapan Sergen Yalçın’ın, Emre Mor gafı, maç kadar konuşuldu. Bu gaf, karşılaşma sonrası basın toplantısına katılan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in de gözünden kaçmadı.

12 Kasım 2016Sergen Yalçın`dan Emre Mor gafıTürkiye – Kosova maçının kadrosuna cezası dolayısıyla alınmadığını bilmeyen yorumcu Sergen Yalçın, “10-15 dakikaya Emre Mor” girebilir” deyince ortalık karıştı.İlgili Haberi Oku

Konuşmasının bir bölümünde kendisine yapılan eleştirilere yanıt veren Fatih Terim, “Emre Mor’un cezalı olduğunu bilmeyen adamlar beni eleştiriyor” diyerek Sergen Yalçın’a gönderme yaptı. Terim, Arda Turan’ı kadroya alması hakkında ise şunları söyledi:

“Arda’ları kadroya almama “Yancılar” üzülmüştür. Var ya Twitter’dakiler, Instagram’lar. Arda da, Burak’ı da ben katayım, diğerlerini söylemiyorum, Arda dışında kimseyi konuşmadınız. Arda ile ilgili tek söz etmedim. Benim yakınımdaki kimse de tek kelime yazmamıştır, etmemiştir.. Terim’le Arda niye kavga etsin? Ne aynı yaştayız, ne aynı meslekteyiz. Ben hocayım, o futbolcu. Bazı şeyler insanın kendisinde kalmalıdır.”