SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim ‘Özür beklemedim’ dedi ama…

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçından sonra yaptığı açıklamada milli takıma yeniden çağırdığı oyuncular hakkında konuştu. Terim 'Özür bekledim' şeklinde bir çıkış yapsa da o dönemki konuşması tam tersi bir durumu gözler önüne serdi. Tecrübeli çalıştırıcı, Volkan Demirel konusunda da yanıldı.

Tarık ERYİĞİT
Güncellenme: 16:03, 13/11/2016
Fatih Terim ‘Özür beklemedim’ dedi ama…

Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası’na katılmak için elemelerde mücadele eden Türkiye, Kosova karşısında ilk galibiyetini aldı. Ancak daha önceki üç maçta olduğu gibi yine Fatih Terim’in açıklamaları ve özellikle Arda Turan, Selçuk İnan, Burak Yılmaz’ı yeniden milli takıma çağırması karşılaşmanın önüne geçti. Terim’in bu üç futbolcuyu yeniden kadroya alması ile ilgili ‘Ben özür beklemedim. Sözlerime yeninde bakın’ demesinin üzerine Rusya ile oynanan hazırlık maçı öncesi yapılan açıklama yeniden gündeme geldi. O sözlere yeniden bakıldığında tecrübeli çalıştırıcının inkar ettiği sözleri söylediği görüldü. Terim’in, Volkan Demirel konusundaki tespitinde de yanıldığı ortaya çıktı.

amkspor.com / HABER DETAY

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim… Açıklamaları ve kararları ile son dönemde Türkiye spor kamuoyunun en çok tartıştığı isim… Hüsran ile sonuçlanan Avrupa Şampiyonası’nın ardından başlayan Dünya Kupası Elemeleri’nin ilk üç maçına özellikle Arda Turan, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz’ı almayışı, iki beraberlikle geçilen sürenin ardından Kosova karşısında geri adım atışı… Milli takımın oynadığı her maçın önüne geçen bu gelişmelerin ardından yapılan basın toplantısı…

Fatih Terim, yine uzun bir konuşma yapıp hiçbir şey söylememeyi başardı. Daha önce bu futbolcuların neden kadroya alınmadığı sorusuna ‘Siz biliyorsunuz zaten’ diyerek geçiştiren ve dedikoduların büyümesini engelleyemeyen tecrübeli çalıştırıcı, Kosova maçının ardından da tartışılacak bir konuşma yaptı. “Ağustos ayındaki beyanım çok açık. İyi okumamışsınız. İyi takip etmemişsiniz. Kesinlikle özür dilemeliler demedim” diyen Terim’i dinleyerek o konuşmanın ilgili bölümünü yeniden gözden geçirdik.

13 Kasım 2016Fatih Terim`den Sergen Yalçın`a gönderme!Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçı sonrasında yaptığı basın toplantısında spor yorumcusu Sergen Yalçın’a göndermede bulundu.İlgili Haberi Oku

Rusya ile oynanan hazırlık maçı öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında Terim’in şunları söylediği görüldü:

Benim kişisel problemim yok. Zaten hata bana yapılmadı. Benim üzerimden Türk halkına yapılmıştır. Özür makamı ben değilimdir. Birileri özür dileyecekse halktan dilemedir. Şunu ifade edeyim ki, Milli Takım'ın kapısı, kendini bu formayı taşıma şerefine hazır ve istekli olan saha içi ve dışında Milli Takım oyuncusuna yakışır davranmayı yol edinmiş, takımın parçası olmaya hazır olan her oyuncuya açıktır. Sadece bugün değil yarında açık olmaya devam edecektir. Benli bensiz hep böyle olmuştur.”

13 Kasım 2016Fatih Terim`den Riekerink Galatasaray açıklamasıTürkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, adının sürekli Galatasaray ile anılması ile ilgili gelen soruya yanıt verdi. Terim bunun normal olduğunu fakat milli takımda çalışırken bunu düşünmediğini söyledi.İlgili Haberi Oku

Belki Terim bu konuşmada net olarak ‘Halktan özür dilesinler’ demiyor ama futbolcuların alınamama nedeni olarak hatanın kendisi üzerinden Türk halkına yapılmış olmasını gösteriyor. Hatanın ne olduğunu anlatmayan tecrübeli çalıştırıcı daha sonra saha içinde ve dışında Milli Takım oyuncusuna yakışır hareket edenlerin kadroya alınacağını belirtiyor. Yani futbolcuların neden kadroya alınmadığı hakkındaki bu açıklama bir hata yapıldığını belli ediyor. Futbolcuların kendisinden değil halktan özür dilemesi gerektiğini de söyleyen Terim, üstü kapalı olarak bir özür beklediğinin altını çiziyor. Üstelik bu konu ile ilgili Hırvatistan, Ukrayna ve İzlanda maçlarından sonra konuşmayan Terim, kamuoyunun özür beklentilerini taze tutmuş oluyor.

13 Kasım 2016Fatih Terim`den Volkan Demirel`in sözlerine yanıt!Fatih Terim, Kosova karşılaşması sonrasında birçok konuda açıklamalarda bulundu. Terim, Arda Turan’ı kadroya almasından sonra göndermede bulunan Volkan Demirel’e de yanıt verdi.İlgili Haberi Oku

VOLKAN DEMİREL KONUSUNDA DA YANILDI

Fatih Terim Kosova maçı sonrasındaki basın toplantısında, Volkan Demirel hakkında da yanlış bilgi verdi. Uzun zamandır milli takım çağrılmayan tecrübeli kalecinin “Bizim lobimiz yok ki milli takıma çağrılalım” şeklindeki sözlerine yanıt veren Terim “Volkan Demirel’i ilk kez milli takıma çağıran benim. 2005’ten 2013’e kadar da kötü oynasa da kaleyi ona verdim. Volkan’ı kadroya alırken lobisi mi vardı!” diyerek geçmişe döndü. Ancak gerçekler Fatih Terim’in söylediklerinden farklıydı.

Çünkü Volkan Demirel’i milli takıma ilk davet Fatih Terim değildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kayıtlarına baktığımızda Volkan Demirel’in ilk kez Şenol Güneş tarafından milli takıma çağrıldığı, ilk maçına da 28 Nisan 2004 tarihinde Ersun Yanal döneminde çıktığı ortaya çıktı. Yani Terim’in, geçmişle ilgili yaptığı iki açıklamada da hafızalar tazelendiğinde yanıldığı görüldü.

Yayınlanma Tarihi:15:44,