SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Advocaat: Para harcamadıkları için ayrıldım

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, 2015-16 sezonunda 8 maç başında durduğu İngiliz ekibi Sunderland'in diğer kulüpler gibi para harcamadığını ve bu yüzden geri kaldığını söyledi.

Güncellenme: 14:13, 13/11/2016
Advocaat: Para harcamadıkları için ayrıldım

Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmadan evvel İngiltere Premier Lig takımlarındna Sunderland’i çalıştıran Dick Advocaat, takımın kurtuluş haritasını verdi.

Sunderland’in diğer Premier Lig takımları kadar para harcamakta sıkıntısı olduğunu ve bu yüzden rekabette geri kaldığını söyledi. İngiliz ekibinin başında 8 maç sonunda görevden ayrılan 68 yaşındaki çalıştırıcı, ayrılma sebebinin de bu olduğunu söyledi.

Advocaat, “Sunderland diğer kulüpler kadar para harcama yoluna girerse problemleri çözerler; ama bunu yapmıyorlar. Takımdan ayrıldıktan sonra, 3 yıl önce bu sorunu dile getirmiştim. Başka şansım yoktu. Böyle hissetmiştim. Bu şekilde devam edemezsiniz çünkü onlar sürekli yatırım yapıyorlar. Bunu yapmazsanız kalite olarak geride kalırsınız” diye konuştu.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

13 Kasım 2016Dick Advocaat`ın imha planı hazırFenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Galatasaray derbisinde sarı-lacivertli takımı zafere taşımanın planlarını yaptı.İlgili Haberi Oku