SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kosovalı öğrenciler iki takıma destek verecek

Kosovalı öğrenciler iki takıma destek verecek

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri ile Edirne'de okuyan Kosovalı öğrenciler, Türkiye ve Kosova milli takımları arasında oynanacak futbol maçını izlemek için Antalya'ya geldi.

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organizasyonla, çok sayıda dernek üyesi ve Edirne’de eğitimlerine devam eden Kosovalı öğrenciler, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda bugün karşılaşacak Türkiye- Kosova maçını izlemek için Antalya’ya geldi. Karşılaşma öncesinde Antalya’yı gezen dernek üyeleri ve öğrenciler, maçın dostluk içerisinde geçmesini temenni etti. Öğrenciler ve dernek üyeleri her iki takıma da destek vereceklerini söyledi.

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker yaptığı açıklamada, 100 yıl süren göçlerle Balkanlardan Türkiye’ye geldiklerini belirtti. Türkiye’nin ikinci vatanları olduğunu anlatan Türker, “Türkiye ile yüzyıllardır süren ortak bir geçmişimiz var. Bizler tarihi bağlarla sımsıkı bağlı iki devletiz. Kosova çok genç bir ülke, bu kadar genç olmasına karşın bu yıl ilk kez Olimpiyat Oyunları’na katılarak ilk altın madalyasını aldı. Bugün burada iki kardeş ülkenin maçını izleyeceğiz. Her ne kadar karşı tribünde olsak da, yensek de yenilsek de bizim tarafımız dostluktan yanadır” dedi.