SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Jan Olde Riekerink rotayı çizdi

Jan Olde Riekerink rotayı çizdi

Zirvenin 6 puan gerisine düşen Galatasaray'ın Hollandalı teknik patronu Jan Olde Riekerink, ilk yarı puan hedefini 38 olarak belirlerken, Fenerbahçe derbisine dönüm maçı gözüyle bakıyor.

Zirvenin 6 puan gerisine düşen Galatasaray, kalan haftalarda puan kaybı yaşamak istemiyor. İlk yarının bitimine 6 hafta kalırken, Galatasaray en kritik virajına 20 Kasım'daki Fenerbahçe derbisi ile çıkacak. 17 yıldır yenemediği rakibine konuk olmaya hazırlanan Galatasaray'da Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, oyuncularından kayıp istemiyor. Çünkü zirve yarışı bir kaybı daha kaldıramayacak duruma geldi.

12 Kasım 2016Riekerink`ten derbi için sürpriz karar!Büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen G.Saray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in görev vermeyip adeta yedek kulübesinde unuttuğu Serdar Aziz'e büyük bir şans doğdu.İlgili Haberi Oku

Oyuncuları için 6 maçlık bir periyot çizen Hollandalı hoca, maç maç bakarak hepsinden üç puan çıkartmaları gerektiğini söyledi. 10 maçta 20 puan toplayan Riekerink, 6 mücadelede 18 puan alarak ilk yarı hedefi 38 olarak belirledi. Bu planda ilk hedef Fenerbahçe maçını kazanmak olacak.