SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 6. haftasında Gaziantep Basketbol, normal süresi 73-73 biten maçta sahasında konuk ettiği Best Balıkesir’i 88-80 mağlup etti.

Karşılaşmanın ilk periyodunda sayı bulmakta zorlanan Gaziantep Basketbol Ruzic ve Jefferson sayılar bularak 10-5 öne geçti. Periyodun sonlarında ağırlığını hissettiren konuk Best Balıkesir maça 12-12 ile dengeyi sağladı. İlk periyodun bitimine 1 dakika kala ev sahibi ekibi Cherry ile üst üstte sayılar bularak bu periyodu 17-15 önde tamamladı.

İkinci periyodun başlarında oyunda iyice üstünlüğünü kurmaya devam eden Gaziantep Basketbol, Ruzic ve Rauntis üç sayının gerisinde isabetli atışlar buldu. Konuk ekipte ise Nichols ve Williams ile sayılar bularak maçta öne geçti. (25-28) Çekişmeli geçen periyodun son dakikalarında iki karşılıklı hücumlardan sayılar üretirken devre ise 34-34 eşitlik ile tamamlandı.

Üçüncü periyotta konuk Best Balıkesir Green ve Ümit ile art arda sayılar bularak farkı 8’e çıkardı. (36-44) Maçta üstünlüğünü ele alan konuk Best Balıkesir farkı 14 sayıya çıkarttı. (36-50) Ev sahibinde koç Dedas’ın aldığı mola sonrası toparlanan ev sahibi ekip Denmon ile art arda üç sayının gerisinden isabetli atışlar bularken boyalı alanda da Ivanov ile sayılar bularak farkı 2’e indirse de üçüncü periyodu üstün kapatan ekip 56-54 ile konuk Best Balıkesir oldu.

Başa baş giden son periyotta ev sahibinde Ruzic ile Ivanov sayılar bulurken, konuk Best Balıkesir’de ise Yunus ve Williams ile sayılarak bularak rakibine karşılık verdi. Çekişmeli geçen son periyotta ev sahibi Gaziantep Basketbol’da bu periyodun yıldızlarından Denmon elinden maçın bitimine 3 saniye kala attığı 2 sayılık basketle maçı uzatmalara götürdü. (73-73)

Uzatmalara etkili performans gösteren ev sahibi Gaziantep Basketbol’da Denmon ve Cherry’in uzatmalardaki etkili oyunuyla mücadeleyi 88-80 kazandı.

Öte yandan ev sahibi ekipte Denmon 27 sayı atarak maçın en skorer oyuncu olurken, Gaziantep Basketbol da ligde 5 haftanın ardından galibiyetiyle tanışmış oldu.

Salon: Karataş

Hakemler: Mehmet Keseratar, İsmail Aydın, Kerem Baki

Gaziantep Basketbol: Rauntins 9, Altan, Denmon 27, Ruzic 8, Balazic 6, Cherry 16, Jefferson 5, Ivanov 13, Alper 4

Best Balıkesir: Williams 22, Nichols 5,Yunus 5, Green 19, Ümit 16, Ofoegbu 4, Golubovic 5 Pastal 4 Mertcan

1. Periyot: 17-15 (Gaziantep Basketbol lehine)

Devre: 34-34

3. Periyot: 54-56 (Best Balıkesir lehine)

5 faul alanlar: Nichols, Green (Best Balıkesir)