SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: Kadroya almak gönlümü almak değil

Fatih Terim, Arda Turan'ın kadroya tekrar alınması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bazı şeyleri unutmadığının altını çizen Terim, "Kadroya almak gönlümü almak değildir. Bu karar içime sinmedi" diyerek meselenin kapanmadığını ifade etti. Arda'nın çağırılmasında Emre Belözoğlu'nun aracı olduğunu doğrulayan deneyimli teknik adam, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat almadığını vurguladı.

Güncellenme: 00:11, 13/11/2016
Fatih Terim: Kadroya almak gönlümü almak değil

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Arda Turan’ı kadroya gönüllü olarak almadığını söyledi. Arda Turan’ın kadroya geri çağırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine talimat verdiği yönündeki iddiaları yalanlayan Terim, Emre Belözoğlu ve Arda Turan ile yaptığı görüşmenin bu kararı vermesinde kafi olduğunu dile getirdi.

Fatih Terim’in basın toplantısında yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Kadroya almak gönlümü almak değil. Önemli bir telefon aldım. Beni Arda’nın aramasıyla tekrar Arda ile görüşmem yetti. Emre Belözoğlu çok önem verdiğim bir kişiliktir. Arayı o bulmuş, şu bulmuş öteki girmiş, beriki kimmiş. Gazeteci var, televizyoncu var, o var, bu var. En son da ailem var. Emre’nin ve Arda’nın söyledikleri almam için bana kafi geldi. Ondan sonra hep beraber kadroyu açıkladım. Emre ve Arda’yla konuşmama beni tatmin etti. İçime sinerek de verdiğim bir karar olmadı. Yaşanmışlıkları olmamış gibi kabul edemem ama profesyoneliz. Ben bana verilmiş yetkiler çerçevesinde görevi veririm, onlar da uygularlar. Üzerime düşeni yapıyorum. Sayın Cumhurbaşkanının bile talimat verdiğini bile söylüyorsunuz. Türkiye’nin bu kadar olaylar varken, cumhurbaşkanımızın bu kadar işleri varken bunları demek ayıp olmuyor mu? Cumhurbaşkanımız bizim hep yanımızda olmuştur,ama bize ne al ne alma dememiştir. O kadar çok şeyleri koydunuz ki işin içine….”

12 Kasım 2016Fatih Terim`den flaş Emre Belözoğlu açıklamasıKosova maçı sonrasındaki basın toplantısında flaş açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in Emre Belözoğlu sözleri dikkat çeken detaylardan biriydi.İlgili Haberi Oku

“KARŞIMDA DÜĞMESİNİ AÇAMAYANLAR BABAYİĞİT OLDULAR”

“Benim yanımda ağzını ve düğmesini açamayanlar babayiğit olmuşlar. Şu anda muhatap olmak istemiyoruz. Herkes inşallah bir görevin başında olur. Bazı şeylerin dozu ve frekansı kaçtı gibi gözüküyor. Ben çok şeyi televizyonlardan öğrendim. Siz hiç ihanete uğradığınızı hissettiğiniz oldu mu. Siz hiç bilmediğinizi televizyondan öğrendiğiniz oldu mu? Bana söylemediklerini televizyonda söylediler. Eski stilime geri dönmem gerekiyor galiba. Haddimizi bilelim. Hayatında hiçbir başarısı olmayanlar öyle anlatıyor ki kendini. Ben eleştirmeyin demiyorum, ama yalan başladı, iftira başladı. Ben 2016 dönüşünde birçok şeyi televizyondan öğrendim.

12 Kasım 2016Fatih Terim: Daha rahatlamadıkFatih Terim, Kosova galibiyetinin sonucundan memnun olduğunu; fakat önlerinde daha önemli maçların bulunduğunu hatırlatarak işlerinin bitmediğini vurguladı.İlgili Haberi Oku

İSTİFA DÜŞÜNMÜYOR

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Terim, Kosova'nın kolay bir takım olmadığını hatırlatarak, her geçen gün gelişen bir Kosova izlediklerini aktardı. Terim, her şeye açık olan bir grupta mücadele ettiklerini aktararak, “Bugün berabere kalsaydık büyük bir yara alırdık” dedi.

Maçı psikolojik olarak analiz etmenin doğru olacağını belirten Terim, “3 maçın getirdiği kayıplar beraberinde sıkıntıda getiriyor. Bu sıkıntılar sahaya bir şekilde yansıyor. Bu tip oyunların anahtarı birincisi goldür, ne kadar erken atarsanız o kadar oyunda hakimiyet kurarsınız. Ancak ilk yarı itibari ile pozisyon bulmamıza rağmen gol atamayınca değişikliğe gittik. İkinci yarı golleri erken bulunca oyun rahat devam etti. Yüzde 70-30 yüzde ile oynamışız. Özelikle orta saha yüzde 90 ve üzeri pas isabeti var. 650'ye yakın pas yapmışız. Daha çok pozisyon girmesi gerekir. Sonuçlandırmada bazı sıkıntılarımız var. Ama netice itibariyle bugün o fiziki ortamdan 3 puanla çıkmak önemliydi. Onu da aldığımız için sevinçliyiz” diye konuştu.

Basın mensuplarının, ‘Maçtan sonra istifa etmeniz bekleniyordu’ sorusuna Terim, “Benim haberim yok, çünkü tamamen kendimi kapattım, dünkü toplantıdan sonra. Telefonum açık değil. Benim ekibimden de gelip kimse, ‘dünkü toplantıda böyle bir şey imam ettim mi?’ diye sormadı. Peki söyledim mi? Hayır. Zaten problem o, spor kamuoyu ile genel kamuoyu aynı değil. Onun için esasında bu oyunun, bütün parçalarının sonucu bu istek üzerineydi. Ama olmadı. Ben öyle bir şey hiç düşünmedim. Başka türlü sonuç da olsa. Buradayım daha yapacak çok işimiz var. Bunun kararını verecek olan TFF Başkanı ve yönetimidir. Herkes kendi kendine, ayrıca bir şey olursa direkt söylerim. Bazılarının dileği böyle olduğu için tabii elektronik ortam ve sosyal hayat, bu tip spekülasyonlara çok müsait. Onun için dediğim gibi ben ne ima ettim, ne söyledim. Her maçtan önce kadroya aldığım problem, almadığım problem. Kadroya çağırdım olmadı, kadroya çağırmadım olmadı. Allah kimseyi bizim gibi böyle maçlara çıkarmasın, kolay bir şey değil” şeklinde yanıt verdi.

Yayınlanma Tarihi:23:01,