SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası Elemeleri’nde Kosova ile kritik bir maça çıkacak olan Türkiye’de sular durulmuyor. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in Hırvatistan, Ukrayna ve İzlanda maçları kadrosuna almadığı 4 futbolcuyu Kosova maçına çağırmasının yankıları devam ediyor.

12 Kasım 2016Antalya`da milli maç alarmı!2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda bu akşam A Milli Futbol Takımı, Kosova ile karşılaşacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tribünden izleyeceği maç için Antalya Stadı’nda tüm hazırlıklar tamamlandı. İlgili Haberi Oku

Arda Turan, Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Gökhan Gönül’ü nedeni hala bilinmeyen bir nedenden dolayı kadro dışı bırakan Terim’in, araya hatırı sayılır kişilerin girmesi ile kadro dışı kararından vazgeçtiği belirtiliyor. Ancak buna rağmen tecrübeli teknik adam hakkında spekülasyonlar bitmek bilmiyor. Kosova ile oynanacak kritik maçta yıldızları sahaya sürmeye hazırlanan Fatih Terim’in, 4 futbolcuyu yeniden kadroya çağırmak istemediği halde buna zorlandığı söyleniyor. Hatta Terim’in aklında Galatasaray’ın başına geçmek olduğu yüksek sesle dile getiriliyor.

12 Kasım 2016Fatih Terim kadroyu 23 kişiye indirdiTürkiye Futbol Direktörü Fatih Terim Kosova maçı kadrosunu belirledi. 4 isim kadrodan çıkarıldı.İlgili Haberi Oku

Fatih Terim hakkında iddialar bitmek bilmezken, gözler Kosova ile oynanacak maça çevrildi. Kritik maç öncesi Habertürk gazetesinden Atilla Türker’in, Terim hakkında yaptığı yorum gündeme bomba gibi düştü. Türker, Fatih Terim’in Kosova maçından sonra istifa edeceğini söyleyerek tartışmaları başka bir boyuta taşıdı. Tecrübeli gazeteci, Terim’in maç öncesi düzenlenen basın toplantısında istifa sinyalleri verdiğini de sözlerine ekledi.