SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: Daha rahatlamadık

Fatih Terim, Kosova galibiyetinin sonucundan memnun olduğunu; fakat önlerinde daha önemli maçların bulunduğunu hatırlatarak işlerinin bitmediğini vurguladı.

Güncellenme: 22:36, 12/11/2016
Fatih Terim: Daha rahatlamadık

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2-0’lık Kosova galibiyetinin kendilerini rahatlatmadığını söyledi. Bu maçta 3 puan almanın önemli olduğunu dile getiren Terim, Kosova’nın sürekli gelişen bir takım olduğunu vurguladı.

İşte Fatih Terim’in maç sonundaki açıklamaları:

“3 puan almak iyi bir şey. Daha rahatlamadık. Daha bir çok maç var. Bunlar kazanmak zorunda olduğumuz maçlar. Biraz belki puyan olarak yaklaştık; ama daha rahatlamadık. Maç maç gitmek lazım. Gördüğünüz gibi grupta her şey olabiliyor. Öyle olduğu zaman her maçı ayrı planlamak, düşünmek lazım. Hırvatistan çok önemli bir takım ve grubun favorisi. Biz bundan sonra eğer mümkünse gidebildiğimiz her kadar kaybetmemek çok önemli.”

“Hiç bir şey kendiliğinden gelişmez. Arda’yı içeri alarak Volkan’ı dışarıda bıraktık. Volkan’ı daha açık gibi kullandık. Gökhan’ın da bindirmeleriyle, arkadan dolgu yapmasıyla tehlikeli olduk. İkinci yarıda daha hareketliydi. Yunus hamlesi hareketlilik getirmiş olabilir. Çok isabetli oldu. Yunus topla mesafe kat eden, dar alanlarda iyi işler yapan oyuncu. Bazı oyuncularımızın fiziki yorgunluğu, takımlarında süre alamamaları sıkıntı yaratıyor. 3 puanın asıl olduğu bir maç oynadık. Kosova’nın her geçen gün iyiye gittiğini unutmamak lazım.”

Yayınlanma Tarihi:22:23,