SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Denizlispor’da Sylla krizi yine çözüldü

Denizlispor’da Sylla krizi yine çözüldü

Türkiye 1'inci Lig takımı Denizlispor, eski futbolcusu Norman Sylla'ya ödenmesi gereken 60 bin euro alacağının 35 bin euroluk kısmını verdi.

Denizlispor, toplam 141 bin euro alacağı olan futbolcuya 2 gün önce ödenmesi gereken 60 bin euronun ödenememesi nedeniyle bir kez daha FIFA’nın 6 puan silme yaptırımı riskiyle karşı karşıya kalmıştı. Asbaşkan Taner Atilla’nın girişimleriyle bulunan 35 bin euro dün akşama doğru futbolcunun hesabına yatırıldı ve futbolcunun avukatı ile görüşülerek kalan miktar için süre istendi. Kulübün sosyal medya hesabından da paranın ödendiği açıklandı.

Denizlispor’da yönetim, eski futbolcularının alacaklarıyla uğraşırken yeşil siyahlı takım da Şanlıurfaspor karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürüyor. Milli maçlar nedeniyle lige verilen aradan yararlanan yeşil siyahlılar bugün iki ayrı grup olarak çalıştı. İlk grup saat 09.00’da, ikinci gurup ise saat 10.00’da taktik antrenmanı yaptı.

Teknik sorumlu Ali Tandoğan, lige verilen arayı iyi değerlendirmek istediklerini söyledi. Yeşil siyahlılarda sakatlıkları bulunan Berkan ve Sankoh ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.