SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Gültiken ve Halil Mutlu’dan bağımlılıkla mücadele eğitimi

Beşiktaş’ın efsane ismi Ali Gültiken ile ünlü halterci Halil Mutlu, Gaziantep’te gerçekleştirilen ‘Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık Eğitimine’ konuşmacı olarak katıldılar.

Güncellenme: 15:00, 12/11/2016
Ali Gültiken ve Halil Mutlu’dan bağımlılıkla mücadele eğitimi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından 10-11 Kasım tarihleri arasında Güneydoğu'daki antrenörlere yönelik “Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık Eğitimi' düzenlendi. Gaziantep'te gerçekleştirilen programa Beşiktaş'ın efsane ismi Ali Gültiken, ünlü halterci Halil Mutlu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Rahmi Aksoy, konuşmacı olarak katıldı. Her branştan 100'ün üzerinde antrenör Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çeşitli illerden Gaziantep'e gelerek Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yeşilay ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık Eğitimine konferansa katılım gösterdi.

12 Kasım 2016Buse Karagüzel`den akıl almaz başarı… 15 yaşında…Atletizmde 4 yılda 25 madalya alan 15 yaşındaki yetenekli atletizm sporcusu Buse Karagüzel’in hedefi dünya şampiyonu olmak.İlgili Haberi Oku

“Öncelikli hedef doğru ve ahlaklı sporcu yetiştirmek”

Halil Mutlu, başarıyı yakalamak için sporcu kimliğine bürünmenin büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “Çocuklarımızın şampiyon olabilmesi için mutlaka sporcu kimliğine bürünmesi gerekiyor. Sporcu olmayan bir kişinin şampiyon olması mümkün değildir. Öncelikli hedefimiz doğru ve ahlaklı sporcu yetiştirmek olmalıdır” dedi.

Son yıllarda gelişen teknolojinin de sporcu yetişmesini etkilediğini aktaran Halil Mutlu, bu konuda ailelere büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek, “Şu anda en büyük problem teknolojidir. Teknolojiyi doğru kullandığımız takdirde faydasını görebiliriz. Çocuklarımızın büyük bölümü bilgisayar ve teknolojik araçları kullanarak boş zamanlarını geçiriyorlar. Aslında onları spor salonlarına ve spor aktivitelerine yönlendirmemiz gerekiyor. Bu konuda ailelere ve antrenörlerimize büyük görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

12 Kasım 2016Kadınlar Gölbaşı`nda sahaya indi… Öğretmenler öğrencilere karşı…Gölbaşı Anadolu Lisesi'nde kadın öğretmenler ile kız öğrenciler arasında futbol müsabakası düzenlendi. İlgili Haberi Oku

“Çok verimli bir program oldu”

Beşiktaş'ın efsane ismi Ali Gültiken, Güneydoğu Anadolu bölgesindeki çeşitli illerden gelen antrenörlerle verimli bir söyleşi gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Gültiken, ”Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gerçekleştirdiği organizasyonla farkındalık oluşturmak ve antrenörlerimizin eğitim semineri için geldik. Çocuklarımızın uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan kurtarılması ve uzak tutulması eğitimin ve sporun önemi konusunda bir seminer yaptık. Çok güzel ve verimli bir program oldu” dedi.

12 Kasım 2016Hidayet Türkoğlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak ne yapıyor?Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak neler yaptığını açıkladı.İlgili Haberi Oku

Türkiye genelinde bin 650 antrenöre farkındalık eğitimi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Rahmi Aksoy, ise seminer sonrası yaptığı konuşmada antrenörlerle ilgili semineri 8. bölge olarak Gaziantep'te yaptıklarını belirterek, ”Toplam bin 650 antrenörümüzü Yeşilay ile birlikte farkındalık eğitimlerine tabi tuttuk. En son bölge olarak da Gaziantep'e geldik. Son derece verimli ve etkili bir program oldu. Daha sonra ki projeler gençlik liderlerimizi ve kamp liderlerimizi aynı şekilde farkındalık eğitimlerine tabi tutmaktır” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:56,