SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Memphis Depay için Everton’a ‘hayır’ Fenerbahçe’ye ‘evet’

Advocaat’ın istediği Memphis Depay için Everton, Manchester United’a kiralama teklifi yaptı. Ancak Mourinho bunu geri çevirdi. Oyuncusunu Premier Lig’de rakip bir takıma göndermek istemeyen Portekizli menacer, bu nedenle Fenerbahçe’ye sıcak bakıyor.

Güncellenme: 10:18, 11/11/2016
Memphis Depay için Everton’a ‘hayır’ Fenerbahçe’ye ‘evet’

Fenerbahçe iki kulvarda birden yeniden iddialı konuma gelince, transfer çalışmaları için kollar sıvanmıştı. Hücum bölgesine takviye yapmak isteyen Sarı-Lacivertliler'in adayları arasında Memphis Depay da var. Hollandalı yıldızla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Fanatik’in haberine göre; 22 yaşındaki yıldıza İngiliz ekibi Everton talip oldu ve Depay'ı ocak ayında kiralamak için Manchester United ile temasa geçti. Ancak Kırmızı Şeytanlar'ın menaceri Jose Mourinho, bu transfere başından engel oldu. Mourinho, oyuncusunu Premier Lig'de rakip bir kulübe vermek istemiyor.

Bunun nedeni, rakip takımda üst düzey bir performans sergileyip kendisini zor duruma düşürmesi. Portekizli menacer benzer bir olayı Chelsea'yi çalıştırırken Lukaku'yu Everton'a kiraladığında yaşamıştı.