SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Josef de Souza’dan torpil cevabı

Fenerbahçe'nin Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza, hocadan torpilli iddialarını yıktığını söyledi. SÖZCÜ’den İrfan Yirmibeş sordu, Josef samimi yanıtlar verdi.

Güncellenme: 08:47, 11/11/2016
Josef de Souza’dan torpil cevabı

Geçen sezon 8 milyon Euro'luk bonservisinin psikolojik baskısını ve Brezilya'dan gelip ara vermeden oynamanın fiziki yorgunluğunu hisseden Josef de Souza, bu yıl yeni bir sayfa açtı.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Vitor Pereira'dan torpilli olduğu iddialarını aşmayı bilen Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza, Dick Advocaat'la geleceğe olumlu baktığını söyledi. İşte, SÖZCÜ'ye özel açıklamalarda bulunan sambacının samimi hisleri:

“Vitor Pereira'nın ayrılışının ardından ‘gidecek' haberlerinin çıkmasını bekliyordum. Öyle de oldu. Ama ben sakin kaldım ve çalıştım; hatta daha da sıkı çalıştım… Takım içinde büyük bir rekabet vardı ve hocama her gün değerimi, bu takım için neler yapabileceğimi gösterdim. Şu anda hocam bana şans veriyor ve beni oynatıyor. Bana gerçekten çok büyük bir güven verdi; ben de ona aynı şekilde çok güveniyorum. O güvenle saha içinde işler daha iyi gitti. Pereira da bana bu özgürlüğü veriyordu ama ben skoru korumak için geride kalıyordum. Aynı zamanda bu kulüpte ilk senemdi. Kendimde çok fazla o cesareti bulamıyordum. Kendi bölgemi bırakıp ön tarafa gitme açısından… Yeni hocamızla üzerimden büyük bir yük kalktı diyebilirim. Herkes şöyle diyordu: ‘Pereira, kendi getirdi diye oynatıyor.' Ama geçen sezondan daha iyi bir performans gösteriyorum. F.Bahçe'ye katkı sağlamak için çok motiveyim. Fenerbahçe için buradayım, çok mutluyum. Bu sezon başta hocamız, yöneticilerimiz ve taraftarlarımız, daha fazla şut ve goller atmam gerektiğini söyledi. Ben de bunu hedef olarak kafama koydum. Hâlâ deniyorum, asistlerle, gollerle, kaleye şutlarla takıma katkı sağlamak ve hem yönetimi hem taraftarları mutlu etmek istiyorum.”

10 Kasım 2016Fenerbahçe dev derbide seyirci rekoru bekliyorBu sezon Ülker Stadyumu'nda oynanan maçlarda taraftarlarından beklenen ilgiyi göremeyen Fenerbahçe’nin Süper Lig'in 11. haftasındaki Galatasaray derbisinde bu sezonun seyirci rekorunu kırması bekleniyor.İlgili Haberi Oku

EN BÜYÜKLER KAPIŞACAK

Josef, kısa süre kalan Fenerbahçe – Galatasaray kapışmasını değerlendirdi. Brezilyalı, “Galatasaray derbisinden beklentim ilk önce galibiyet. Bu galibiyete ihtiyacımız var. Eğer bu maçı kazanırsak Galatasaray'ın önüne geçme fırsatını yakalayacağız. Çok önemli bir derbi; evet Türkiye'nin ‘en büyük iki takımı'nın karşılaşmasını izleyeceğiz. Bu, derbinin önemini arttırıyor. Kazanırsak serimiz 18 seneye çıkacak yanılmıyorsam. Bu istatistiği korumak için sahada her şeyi yapacağız. Galatasaray'a gol atıp kulüp tarihine geçmek isterim. Ama önemli nokta bizim kazanmamız. Kim atmış fark etmez, önemli olan 3 puan.”