SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim kaptanlık meselesini noktaladı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Arda Turan'ın milli takımı ile dönüşü ile birlikte kaptanlık pazubandını da Mehmet Topal'dan alacağını söyledi.

Güncellenme: 20:48, 11/11/2016
Fatih Terim kaptanlık meselesini noktaladı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Arda Turan’ın kaptan olarak devam edeceğini açıkladı. Kosova maçı öncesinde basın karşısına geçen deneyimli teknik adam, Tolgay Arslan’ın Türkiye A Milli Takımı’nda forma giymesi meselesine de değindi. Tolgay’ı takımda görmek istediğini ifade eden Terim, favori oldukları maçlarda sürpriz sonuçların çıkmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, bir gazetecinin yarınki maçta kimin kaptan olacağı sorusuna, bu konuda bir sıkıntı olmadığını söyledi. Arda Turan’ın daha fazla milli olduğunu hatırlatan Terim, Mehmet Topal’ın da millilik sayısının fazla olduğunu kaydetti. Terim, “Mehmet, Arda sırayla gidiyor, bir sıkıntı yok” dedi.

‘KOSOVA MAÇI KOLAY OLMAYACAK’

İyi bir ortamda çalıştıklarını kaydeden Terim, tarihin tekerrür etmesini istedi. 3 maçta sadece bir puan aldıklarını hatırlatan Terim, bu duruma üzülmemiz gerektiğini söyledi. Hep güçlü takımlarla oynadıklarını ifade eden Terim, şöyle devam etti:

“Böyle bir yerden tekrar başlama gibi bir hava, atmosfer, tekrar seziyorum. Umarım bu durum sahada lehimize olur. Kolay bir maç olmayacak. Her geçen gün daha iyi gördüğümüm Kosova Mili Takımı maçı kolay olmayacak. Ukrayna maçında ciddi pozisyonlara girdiler. Hiçbir maçın kolay olmadığı bir ortamdayız. Letonya, Estonya, Lüksemburg maçlarında bunu gördük. Kamptaki gidişattan memnunum. Herkes çok iyi hazırlanıyor. Seyirciyle birleşince ortaya güzel bir sonuç çıkacak.”

‘İNŞALLAH SÜRPRİZE DENK GELMEYİZ’

Fatih Terim, oynadıkları maçlarda 9 puan saptamasını yapmadıklarını belirterek, ancak bu 9 puanı hedef olarak önlerine koyduklarını anlattı. Terim, şöyle devam etti:

“Böyle baktığımızda grubumuzda kimsenin 9 puanı yok. Maçların kağıt ve saha üzerinde farklı zorlukları var. Önümüzde 2 Kosova, 1 Finlandiya maçı var. İnşallah bir sürprize denk gelmeyiz. Üst tarafta olağanüstü olmazsa, çok enteresan bir sıralama olacaktır. Bu sıralama içerisinde biz, Hırvatistan ve İzlanda ile içerde oynuyoruz, en son maçımızı Finlandiya ile oynuyoruz. Bir tek Ukrayna ile dışarıda oynuyoruz. Hırvatistan gelip bizi burada da yenebilir. İzlanda da gelip yenebilir. Ama biz aynı durumda Hollanda’ya yenilmediğimiz gibi hem Hollanda’yı, hem İzlanda’yı hem de Çek Cumhuriyeti’ni mecbur olduğumuz zaman yendik. Bazı şeyleri unutuyoruz. 60’ıncı sıradan 13’üncülüğe geldiğimizi, 17 maç yenilmediğimizi unutuyoruz bazen. İnsan bazen neler yaptığını görmek istiyor bazen. Doğru yerde konumlandırdığımızı kendimizi göreceğiz. Tabela önümüzde. Allah yolumuzu açık etsin. Sırtımız yere gelmeden pes demememiz lazım. Kırılmaların çok yaşanacağı bir grup yaşıyoruz.”

FATİH TERİM TOLGAY’I İSTİYOR

Almanya ligindeki Türk oyunculara alakalarının da ortada olduğunu ifade eden Terim, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bazı oyuncuları kazanmak için uğraşıyoruz. Bunların başında da Tolgay geliyor. FIFA ile ilgili konusunu çözerse ve daha önce A milli olmadı. Çok da beğeniyorum. Almanya’yı tercih ettiği için bizde oynama şansı yoktu. A Milli olmadığını ümit ediyorum. Tolgay bizde oynama şansı bulur. Kerem’in de tercihini yapıp, haklarını kaybetmeden, Mart’a kadar olan süreç bunu ortaya koyacaktır. Bir de Sinan Gümüş var. Bu oyuncular daha önce temasa geçtiğimiz oyuncularımız. Birkaç oyuncu daha var, ama bunları söylemek istemiyorum. Kerem’i biz, uzun, çok uzun zamandır hukuki işlemlerini bekliyoruz. Kendi ülkemizin milli takımında görmek istiyorum.”

HAZIRLIKLAR TAMAM

Ay yıldızlılar, Kosova maçı öncesi son antrenmanını yaptı. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetimindeki antrenman ısınma ve koşuyla başladı. Ay yıldızlılar 3 gruba ayrılarak top kapma ve pas çalıştı. Antrenmanın ikinci bölümü ise izlemeye kapalı gerçekleştirildi.

11 Kasım 2016Tolgay Arslan`dan transfere açık kapı! Milli takım müjdesiAvrupa’nın önde gelen kulüpleri ile adı anılan Tolgay Arslan, transferi ile ilgili açıklamalar yaptı. Başarılı futbolcu transferi ile ilgili konuların devre arasında netleşeceğini söyledi. 26 yaşındaki futbolcu Türkiye Milli Takımı’nda oynama hakkındaki başvurusu ile ilgili ise olumlu sinyaller verdi.İlgili Haberi Oku

Yayınlanma Tarihi:19:38,