SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Üst üste yaşanan uzun süreli sakatlıkların ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman devre arasında takviye yapacaklarını açıklamış, Gökhan Töre'nin devre arasında takıma dönme ihtimalinin bulunmadığını dile getirmişti. Bu açıklamadan birkaç gün sonrası ise Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Boşnak kanat oyuncusu Edin Visca için ciddi teklifler aldıklarını ifade etmiş ve öğrencisinin ara dönemde takımdan ayrılabileceğini söylemişti.

11 Kasım 2016Fikret Orman`dan Gomez ve Sosa açıklaması!Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transferle ilgili ilk kez bu kadar net konuştu: Gomez olabilir, Sosa dönemez.İlgili Haberi Oku

Orman ve Avcı'nın bu açıklamalarının perde arkası aydınlandı, Edin Visca'yı isteyen kulübün Beşiktaş olduğu ortaya çıktı. Hücum hattının kanatlarından Quaresma dışında randıman alamayan, o bölgede görevlendirdiği Olcay, Aboubakar, Cenk, Ömer ve Adriano'dan memnun kalmayan Teknik Direktör Şenol Güneş'in Visca'yı ısrarla istediği belirlendi. Beşiktaş, Başakşehir'e Kerim Frei, Mustafa Pektemek ve 5 milyon Euro önerdi. Anlaşmanın an meselesi olduğu belirtildi.