SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsene Wenger’i bekleyen Donald Trump tehlikesi!

Arsenal'deki performansı pek çok kişi tarafından tartışılan Arsene Wenger'i Donald Trump sıkıntısı bastı. ABD'nin yeni başkanı, Fransız çalıştırıcıyı bundan yedi ay önce adeta yerin dibine soktu.

Tarık ERYİĞİT
Güncellenme: 14:06, 11/11/2016
Arsene Wenger’i bekleyen Donald Trump tehlikesi!

ABD’de yapılan başkanlık seçiminde Hillary Clinton’ı geçerek Beyaz Saray’a oturan Donald Trump’un zaferi, Arsenal Menajeri Arsene Wenger’in uykularını kaçıracak gibi görünüyor. Arsenal taraftarı olarak bilinen Trump, tecrübeli çalıştırıcıyı geçtiğimiz Mart ayında yaptığı bir konuşmada adeta yerin dibine sokmuştu.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Arsenal’in başında 20 yıldır görev yapan Arsene Wenger, son dönemde başarı kazanamadığı için pek çok taraftar ve spor yorumcusu tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor. Fransız çalıştırıcı, özellikle şampiyonluk kazanamadığı için başarısız olarak adlandırılıyor. Birçok eleştiriye göğüs geren Wenger’in, kendisini 7 ay önce sert ifadelerle eleştiren Donald Trump’un başkan seçilmesinin ardından sıkıntılı bir ruh hali içinde olduğu söyleniyor.

10 Kasım 2016Donald Trump: Hayatımda gördüğüm en güzel kadın Ana IvanovicABD’nin yeni başkanı Donald Trump, dünyaca ünlü Sırp tenisçi Ana Ivanovic’e olan özel ilgisi ile biliniyor. Trump, 29 yaşındaki raketin dünyanın en güzel kadını olduğunu düşünüyor.İlgili Haberi Oku

Geçtiğimiz Mart ayında Wenger’in takımı rezil ettiğini öne süren Trump, yönetime de bir teklifte bulunmuştu. O dönem Wenger’in kovulması gerektiğinin altını çizen Trump “Ben gerçek bir Arsenal taraftarı olarak küçük takımlar tarafından ezilmemize dayanamıyorum. Wenger sanki kulüp kendisininmiş gibi kafasına estiğini yapıyor. O maskeli balodaki bir palyaço… Takım kum torbası haline geldi. Onun takımdan gitmesi için gerekirse gelecek 50 yıl tüm çalıştırıcıların ücretini ödemeye razıyım” demişti.

09 Kasım 2016`Donald Trump başkan Fenerbahçe şampiyon`Hillary Clinton’ı geçerek ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın Fenerbahçe formalı fotoğrafı sosyal medyayı salladı.İlgili Haberi Oku

ABD başkanı seçilmeden önce yapılan bu konuşma, şimdilerde yeniden tartışılmaya başlandı. Artık daha güçlü ve sözü geçen bir lider olan Trump’un, ilerleyen dönemlerde fanatik bir taraftarı olduğu Arsenal yönetimine baskı yapabileceği belirtiliyor.

 

 

Yayınlanma Tarihi:14:04,