SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Yıldırım Demirören’e sert sözler!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Yıldırım Demirören’e sert sözler!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde Trabzonspor'un alehinde yapıldığı iddia edilen hatalarından Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören'e ağır eleştiri geldi!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Trabzonspor’u hakem hatalarıyla katletme çabasında olmakla suçladıkları Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) için kınama metni yayınladı. Çok sert ifadelerin kullanıldığı metinle TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve MHK Başkanı Yusuf Namoğlu istifaya davet edildi.

“ADALETTEN NASİBİNİ ALMAMIŞ FEDERASYON BAŞKANI”

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliği ile kabul ettiği ve Yıldırım Demirören’in, “Adaletten nasibini almamış Federasyon Başkanı” sözleriyle istifaya davet edildiği kınama metninde şu ifadelere yer verildi:

“5 Kasım 2016 Cumartesi günü Vodafone Arena’da oynanan Beşiktaş-Trabzonspor müsabakası sonuçtan ziyade hakem Mete Kalkavan’ın müsabakanın seyrini değiştiren kararları ile hafızalarda yer edindi. Trabzonspor’un geçmişte olduğu gibi sistematik olarak haksızlığa uğradığı gerçeğini bir kez daha müşahede etmiş olduk. Şehir olarak çokta yabancısı olmadığımız ve Türk futbolundaki tükenmişliğin en üst seviyeye ulaştığının bir göstergesi olan haksız uygulama ve hakem hataları artık bir duruşu, bir eylemi zaruret haline getirmiştir. Haksızlıklara karşı bir tavır sergilemeyen, adalet talebimize duyarsız kalan Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) bu tarafgir yaklaşımı ile Türk futbolunun bir yerlere gelemeyeceğini yüksek sesle bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Adaletten nasibini almamış bir federasyon başkanı olan Yıldırım Demirören’i ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’nu istifaya davet ediyor, ayrıca kınıyoruz.”

“FEDERASYON BAŞKANI KARA LEKEYİ ÖRTMEK İÇİN GÖREVE GELMİŞTİR”

Kınama kararının kabul edilmesinin ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Yıldırım Demirören’in hangi amaçla Federasyon başkanlığına getirildiğinin çok iyi bilindiğini kaydetti ve şunları söyledi:

“Maalesef yakın tarihte aynı şeyleri izlemeye devam ediyoruz. Yakın zamanda da aynı haksızlıklar oldu. Futbol Federasyonu Başkanı’nın, Federasyon Başkanı olması süreciyle beraber Trabzonspor üzerinde senaryo kurgulanmıştır. Adaletin olmadığı zaman her yerde sıkıntılarla karşı karşıya kalınır. Yıldırım Demirören’in nasıl ve hangi amaçla Federasyon Başkanlığı’na geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Trabzonspor’a karşı bu operasyonu yürütmekteki amaçları kara lekeyi örtme çabalarıdır. Federasyon Başkanı, başkanlıkta kaldığı sürece Türk futbolunu katletmeye devam edecekler. Bu yakın tarihimizin açık delildir.”