SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Bundesliga ekiplerinden Mainz resmi internet sitesinden yaptığı açıklamasında, Suat Serdar’ın sözleşmesinin bitimine iki yıl kala 2021 yılına kadar uzatıldığını duyurdu. İki yıl önce Mainz ile profesyonel mukavele imzalayan Suat Serdar, bu sezon Bundesliga, UEFA Avrupa Ligi ve Almanya Kupası olmak üzere toplam 13 resmi maçta forma giydi.

19 yaşındaki orta saha oyuncusu Suat Serdar’ın mukavelesinin uzatılmasıyla ilgili olarak Mainz Sporif Direktörü Rouven Schröder, “Suat Serdar’ın bu gelişimi, gençlere yaptığımız yatırımın iyi bir örneği olduğunu gösteriyor. Suat gelecekte daha iyi olacak ve uzun süre birlikte çalışacağız” dedi.

İki yıl önce Suat Serdar’ı profesyonel takıma alan Mainz Teknik Direktörü Martin Schmidt ise, “Atletik ve çok yetenekli bir oyuncu. Oyun anlayışı ve ikili mücadelelerde çok başarılı bir oyuncu. Gelecek için hep ümit veren bir oyuncu” diye konuştu.

Mainz Kulübü’nün kendisine olan güveni ve yenilenen mukavelesiyle ilgili olarak da Suat Serdar, “Kulübümün bana olan güvenine layık olabilmek için, daha çok çalışacağım. Mainz 05’te olduğum için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Almanya’nın Bingen şehrinde doğan Suat Serdar, 2008 yılında U12 genç oyuncu olarak Mainz’da futbol oynamaya başladı.