SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta ödenmeyen 60 bin TL tutarındaki prim alacakları ve gençlerin peşinatları yüzünden geçen hafta antrenman boykotu ile başlayıp 5 oyuncunun kadro dışı kalması ile devam eden, ardından teknik heyette yaşanan krizle sarsılan Karşıyaka, sadece ter idmanı yaparak çıktığı Tokatspor maçını 4-0 kazanırken gözler yönetime çevrildi.

16 Ekim’de deplasmanda kazanılan Kırklarelispor maçından bu yana prime hasret kalan futbolcuların alacakları Tokatspor galibiyetiyle 5’er bin TL’ye çıkarken, hafta sonuna kadar ödemeyi yapmak isteyen yönetim kaynak arayışını hızlandırdı. Sezon başında yeniden anlaşma sağlanıp takımda kalan tecrübeli futbolcuların büyük çoğunluğunun peşinatlarını aldığı Karşıyaka’da gençlere peşinat ödenmedi. Diğer yandan kişisel alacakları konusunda bugüne kadar hiç kimseye dert yanmayan Teknik Direktör Soner Tolungüç ve yardımcıları da sezon hazırlıklarının başladığı temmuz ayından bu yana 4 aydır maaş yüzü görmedi. Son üç aylık alacakları için verilen ödeme sözünün tutulmasını bekleyen kulüp personelinin toplam maaş alacağı ise 8 aya çıktı. Oyunculara ceza verip vermeme konusunda henüz karar almayan yönetim, önce prim sorununu çözmeye çalışacak.

FUTBOLCU VE TOLUNGÜÇ KRİZİ SU YÜZÜNE ÇIKTI

Karşıyaka, kadrodaki 8 eksiğe ve günlerdir yaşanan sorunlara rağmen Tokatspor’u farklı yenerek 20 puanla yeniden üçüncü sıraya tırmanırken, futbolcularla Teknik Direktör Soner Tolungüç arasındaki kırgınlık, maç sırasında ve sonrasında iyice su yüzüne çıktı. Attıkları gollerden sonra ve maç bitiminde Tolungüç’e gitmek yerine tribündeki kadro dışı kalan arkadaşlarının yanına çıkan oyuncular sevinçlerini onlarla paylaştı.

Tolungüç’e büyük destek veren taraftarlar ise bu tabloya tepki gösterip tecrübeli teknik adamı da tribündeki kutlamaya dahil ettirerek buzları eritmeye çalıştı.

Pazar günü deplasmanda oynanacak Niğdespor maçının hazırlıklarına başlayan Karşıyaka’da yönetim, takıma moral aşılamak ve futbolcuların antrenman boykotunda ilk gün yanlarında olup ardından destek vermemekle suçladığı Tolungüç’le aralarını düzeltmek için para bulma telaşına girdi.