SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı derbinin hazırlıklarına bu sabah yaptığı antrenmanla devam etti. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik direktör Jan Olde Riekerink yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, ısınma ve koordinasyon hareketleriyle başladı. Antrenmanın daha sonraki bölümünde topa sahip olma ve baskı çalışması yapıldı. Ana bölümde ise 8’e 8 iki takım halinde çift kale oyun gerçekleştirildi.

Futbolcular, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümü nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Antrenmana milli takım kamplarında yer alan 9 futbolcu katılmazken, daha önce A takım ile birlikte idmana çıkan Birhan Vatansever (1997), Batuhan Şen (1997) ve Gökay Güney’in (1999) yanı sıra futbol akademisinden Kerem Çalışkan (1997), Soner Gönül (1997), Doğan Can Davas (1997), Sefa Özdemir (1998) ve Buğracan Kırmızıtaş (1998) da antrenmanda yer aldı.

Galatasaray, Fenerbahçe karşılaşmasının hazırlıklarını yarın sabah saat 11.00’de Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.