SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetimden Jan Olde Riekerink’e dört uyarı!

Galatasaray yönetimi, iki yenilginin ardından Hollandalı hoca Jan Olde Riekerink ile görüştü; Serdar Aziz’i, Eren’i ve oyuncu değişikliklerini masaya yatırdı.

Fenerbahçe derbisi öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri’ne çıkarma yapan Galatasaray yönetimi teknik direktör Jan Olde Riekerink ile görüştü.
Takımının gidişatı hakkında deneyimli hocadan rapor alınırken bazı uyarılarda da bulundu.
Hollandalı çalıştırıcıya yaptığı hatalar ve düşüncelerini aktaran idareciler, Riekerink’i de şu konularda uyardı:
1- 4.5 milyon Euro bonservis bedeli ödendi. Türkiye’nin en önemli stoperlerinde biri kadromuzda. Savunma dökülüyor. Serdar Aziz neden oynamıyor?
2- Eren Derdiyok gibi önemli forvete sahibiz. Ancak topla buluşturamıyoruz. Kullanamıyoruz. Eren’e göre taktik üretilmeli.
3- Oyuna müdahale konusunda geç kalıyorsunuz. Puan kaybedilen maçlardaki müdahaleleriniz yetersiz. Ve tam isabetli değil.
4- Takımın fizik gücü çok düşük. Rakiplerimiz Avrupa kupalarında mücadele ediyor. Biz ise haftada 1 maç yapıyoruz. Bu durumu sezon başında avantaja çevireceğimizi konuşmuştuk. Ancak durum bunun tam tersi.
Hollandalı hocanın toplantıda yöneticilere “Milli maç arasını iyi değerlendireceğiz. Fenerbahçe derbisinde takımın gerçek yüzünü göreceksiniz” dediği öğrenildi.