SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Fenerbahçe maçı öncesi şok öneri!

Galatasaray Divan Kurulu'nun Kasım ayı olağan toplantısı yapıldı. Sakin geçen toplantıya Rasim Zaimoğlu'nun Fenerbahçe derbisi ile ilgili önerisi damga vurdu.

Güncellenme: 16:01, 09/11/2016
Galatasaray’dan Fenerbahçe maçı öncesi şok öneri!

Galatasaray Kasım ayı Olağan Divan Kurulu toplandı. Toplantıya, kulüple ilgili proje girişimleri için Ankara’da bulunan başkan Dursun Özbek katılmadı. Başkan Özbek’in yerine söz alan İkinci Başkan Cengiz Özyalçın, olağanüstü genel kurulda kendilerine büyük çoğunlukla yetki veren üyelere teşekkür konuşması yaptı ve şunları söyledi:

“15 yılda Galatasaray’ın 5 olağan, 5 de olağanüstü kongresi oldu. Bu yetkiyi aldık ama işimiz hakikaten çok zor. Bu işi sadece yönetim kurulu olarak değil, hep beraber yapmalıyız. Bu işi hep birlikte kucaklayıp, Galatasaray’ı mutluluğa taşımalıyız.”

09 Kasım 2016Galatasaray`da bir garip Wesley Sneijder gerçeği…Galatasaray, Sneijder’in oynamadığı 3 maçı kazandı, oynadığı maçları ise kaybetti.İlgili Haberi Oku

Yönetim kurulu adına konuşan ikinci konuşmacı Eşref Alaçayır da, yönetim kurulunun GSGM ile yürüttüğü çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi ve şu açıklamayı yaptı:

“Genel kurulun verdiği yetkiye layık olarak çalıştığımıza emin olabilirsiniz. İmzalar yakında atılacak. Ayrıca irtifa hakkının tapuya tescili için uğraşmaktayız. Bu konuda bakanın olurunu aldık. GSGM ile aramızdaki 25 ayrı davanın uzlaşması için görüşüyoruz. Bu davalar hasılat payı, reklam payı, amatör sporlara katkı payı gibi diğer bazı davalar. Uzlaşma sistemi de devletimizin son zamanda uygulamaya koyduğu vergi barışına bağlı 36 ay uzun vadeye yayarak ödeme planı şeklinde uygulanma aşamasında. ”

Eşref Alaçayır’ın bu açıklamasından sonra Tüzük Tadilat Komisyonu Başkanı olan Mehmet Helvacı da komisyonunun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

09 Kasım 2016Galatasaray`da Eduardo Vargas sürprizi!Menajerler hücumda sıkıntı yaşayan Galatasaray'a Şilili forvet Eduardo Vargas’ı önerdi.İlgili Haberi Oku

RASİM ZAİMOĞLU: “FENERBAHÇE MAÇINA YABANCI HAKEM İSTEYELİM”

Toplantıda söz alan üyeler arasında bulunan Rasim Zaimoğlu, yaptığı konuşmada, yönetim kuruluna Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak uyarıda bulundu ve şunları söyledi:

“25 milyon taraftarı olan bir kulübün 17 bin üye ile büyümesi mümkün değil. Üye sayısını çok çok artırmalıyız. Mecliste 5 defa katılmayan üyelerin atılması gibi karar var. Bizim tüzükte de buna benzer bir öneri düşünülmüş. Bu yanlış, üye atmak değil üye alımını artırmalıyız. Maç sahada oynanmıyor. Ezeli rakibimiz Fenerbahçe’nin son iki maçta nasıl hakem kararları ile yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Federasyon ve Fenerbahçe’nin geride kalmasını istemeyenler bu duruma getirdi. Şimdi Kadıköy’de derbi oynayacağız. Bu maçta takımımızın hakem tarafından ezilmemesi için her şeyi yapmalıyız. Gerekirse yabancı hakem dahi isteyebiliriz. Yönetim kurulunu uyarıyorum, bu konuda ya yabancı hakem ya tarafsız hakem bulunması için her şeyi yapın.”

Yayınlanma Tarihi:16:00,