SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Emre Belözoğlu: Hem Fatih Hoca, hem de Arda ile görüştüm

Emre Belözoğlu: Hem Fatih Hoca, hem de Arda ile görüştüm

Fatih Terim ile Arda Turan'ın küslüğünü bitiren Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, "Hem Fatih Hoca hem de Arda ile görüştüm. Bu işin bir ara bulucuya ihtiyacı yoktu" dedi.

Bağcılar Medipol Hastanesi’nde organ bağışına dikkati çekmek için düzenlenen etkinliğe Medipol Başakşehir’in teknik direktörü Abdullah Avcı ile tecrübeli futbolcu Emre Belözoğlu katıldı. Belözoğlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve takım kaptanı Arda Turan arasında yaşanan olaylarla ilgili olarak, “Gerek Fatih hoca, gerek Arda bu konuyla ilgili açıklamaları yapacaklardır. Biri benim hocam, üzerimde yıllarca emeği olan biri. Diğeri kardeşimden ayırmadığım bir insan. Burada milli takım söz konusu. Bu dönemde ulusal birliğe çok ihtiyaç var. Hem Arda, hem de hocamız aralarında konuştular. Her ikisi de gerekli tecrübeye sahip. Gerekli konuşmayı yaptılar. Milli Takım kampı devam ediyor. Bu konuyu çok uzatmamak gerek. Arda Turan, Fatih Terim için çok önemli bir futbolcudur. Milli Takım ortamlarında çok güzel zamanlar geçirdik ve elimizden geldiği sürece hocalarımıza yardımcı olduk. Burada ben olmuşum ya da başkası olmuş önemli değil. Kimin aracı olduğu önemli değil. Olması gereken buydu. Ben hem Fatih Hoca, hem de Arda ile görüştüm. Bu işin bir arabulucuya ihtiyacı yoktu. Her ikisi de birbirleri için önemli insanlar. Arda bu takımın kaptanı. O, sorumluluğun bilincinde. Bundan sonra yapması gerekeni yapacaktır” diye konuştu.

Türkiye’de futbolun çok daha önemli konuların önüne geçebildiğini belirten Emre Belözoğlu, “Bu önemli haftada bizler de buraya organ bağışına farkındalık oluşturmak adına destek için geldik. Sağlığımız yerindeyken insanlarda biraz farkındalık oluşturabilirsek ne mutlu bize. Sağlıklıyken hayatın değerinin farkında olabileceğimiz çok şey var” ifadesini kullandı.

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu hafta itibarıyla her şey sağlıklı gitti. Futbol sonuç odaklı bir oyun olması sebebiyle iniş çıkışlar olacak. Önemli olan sonuna kadar bu yarışın içerisinde olabilmek. Bu bizi çok mutlu edecektir. Bizim bir kaygımız yok. Biz hem kurumsal olarak, hem de sahada gelişen bir kulübüz. İnsanların saygısı bizim için çok önemli. Biz, gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler belirliyoruz. Bu hedeflerin üzerine koyabilmek lazım. Sezon başında oyuncularımla hedef olarak üzerine artı 1 koyduk. İki senedir üst üste 4. olduk. ’59 puan almışsak, 60 yapabilir miyiz?’ dedik. Oyun kalitemizi artırmamız lazım dedik. Bu artı bir bizi nereye götürecek, onu zaman içerisinde göreceğiz. Bir süredir oyuncularımla adım adım büyümeyi ve gelişmeyi hedefliyoruz. Oyuncunun yerlisi yabancısı olmaz. Oyuncuları altyapıdan beri tanıyorum. Şu anda güzel bir takım kimliğimiz var. İyi bir de takım kaptanımız var.”