SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan derbi öncesi flaş karar! Selçuk İnan…

Galatasaray’da futbolculara izin vermesine rağmen Florya’ya kapanarak, Fenerbahçe derbisi için dersini çalışan teknik direktör Jan Olde Riekerink’in, Fenerbahçe karşısında daha önce denenmemiş bir formül üzerinde durduğu öğrenildi.

Güncellenme: 12:34, 08/11/2016
Galatasaray’dan derbi öncesi flaş karar! Selçuk İnan…

Hollandalı teknik adamın, güçlü bir orta saha için kolları sıvadığı ve bu yüzden Selçuk-Tolga ve De Jong'u aynı anda oynatmanın planları içerisinde olduğu bildirildi. Böylece orta alanda ipleri eline almak isteyen Riekerink'in son dönemdeki düşüşe bu şekilde mühahalede bulunmak istediği belirtildi.

Skorer’in haberine göre; Milli maçlar sonrası – Kadıköy'de 4-3-3 formasyonuna dönme eğilimi içinde olan Hollandalı teknik adamın, savunmanın önünde De Jong'u görevlendireceği, Tolga ile Selçuk'u ise sağ ve sol tarafta kullanacağı bildirildi. Riekerink'in Selçuk ve Tolga'dan kanat savunmasına da zaman zaman destek vermelerini isteyeceği dile getirildi.

08 Kasım 2016Dursun Özbek`ten Real Madrid açıklamasıGalatasaray Başkanı Dursun Özbek, spor iş adamları zirvesinde yaptığı konuşmada Real Madrid Başkanı Florentino Perez ile arasında geçen bir diyaloğu açıkladı.İlgili Haberi Oku

Üçü bir arada!

Fenerbahçe'nin etkili kanat isimlerine sahip olması yüzünden bu düşüncede olan Riekerink'in, öncelikle orta sahada ipleri eline alarak oyunu kontrol altında tutmaya çalışacağı vurgulandı.

Ayrıca forvet ile savunma arasındaki koordinasyon da bu şekilde tam olarak sağlanmış olacak. Bugünden itibaren Fenerbahçe derbisinin hazırlıklarına başlayacak olan sarı-kırmızılılarda Riekerink'in şu an için kafasında bu sistem olduğu ancak milli maçlar sonra bu kararını netleştirip antrenmanlarda bu sistemi çalıştıracağı ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:09:58,