SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Denizlispor’da dertlerin biri bitiyor, diğeri başlıyor. Ulusal kulüp lisans almak için gerekli mali kriterleri yerine getirmediği gerekçesiyle 3 puanı silinen, 6 puan silme cezasından kurtulmak amacıyla eski futbolcusu Sylla’nın kalan 141 bin Euro borcunu ödemeye çalışan, FIFA tarafından verilen iki dönem transfer yasağını kaldırmak için 53 bin Euro alacağı olan Dimov’la uzlaşmaya çabalayan yeşil siyahlıların başına şimdi de Inkango sorunu çıktı.

Süleyman Urkay’ın ilk başkanlığı döneminde, 2013’te Bulgaristan’ın Chernemore Varna takımından transfer edilen ancak Bajram Fetai’nin sözleşmesini feshetmeye yanaşmaması üzerine 1 dakika bile oynamadan geri gönderilen Fransız Bruce Inkango, 80 bin Euro alacağı için kulubün kapısını çaldı. Denizlispor’la 110 bin Euro’ya anlaşıp 30 bin Euro peşinat alan futbolcunun kalan 80 bin Euro için açtığı davayı kazandığı ve parasının en kısa sürede ödenmesini istediği bildirildi.

Öte yandan yeşil siyahlı yönetim, 141 bin Euro alacağı kalan Sylla’ya bugün 60 bin Euro daha para gönderdiği, kalan 81 Euro’nun da kısa süre içinde ödeneceğini futbolcuya bildirdiği belirtildi. Ayrıca halen Manisaspor’da oynayan Dimov’la görüşen Başkan Urkay’ın 53 bin Euro borcu kendisinin üstlendiği ve Bulgar futbolcuyu Denizli’ye çağırdığı öğrenildi. Dimov’un bu hafta içinde Denizli’ye gelip 53 bin Euro alacağını elden tahsil edeceği kaydedildi.