SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
A Milli Takım’da moraller yüksek

A Milli Takım’da moraller yüksek

Kosova maçına hazırlanan A Milli Takım'da Fatih Terim oyunculara uyarılarda bulundu. Millilerin çalışma boyunca neşeli oldukları gözlendi.

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde Cumartesi günü Kosova ile karşılaşacak A Milli Takım, kamp yaptığı Belek'te basına açık ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Antrenmanda oyuncuların keyifli olduğu gözlenirken, Teknik Direktör Fatih Terim sürekli oyuncularını uyararak baskı yapmalarını istedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetiminde yapılan antrenman, top ile ısınma ile başladı. Karşılıklı pas çalışması ile devam eden antrenmanın devamında ise rejenerasyon koşusu ve açma-germe egzersizleriyle yapıldı. Daha sonra ise sınırlı alanda jokerli koşu sonra alanda çift kaleli oyun oynandı. Karşılıklı maç esnasında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, oyunu sık sık durdurarak oyuncularına çeşitli taktikler verdi. Zaman zaman ise baskı yapmaları konusunda uyardı.

Öte yandan Hırvatistan ile oynanan 2018 Dünya Kupası elemeleri ilk maçında Fatih Terim’in kadroya almadığı Arda Turan, Gökhan Gönül, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz da kadroda kendilerine yer buldu. Uzun bir aradan sonra A Milli Takım ile antrenmana çıkan yıldız oyuncuların keyiflerinin yerinde olduğu gözlendi.