SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlar Akhisar Belediyespor – Fenerbahçe maçını yorumladı

Selçuk Dereli (Sözcü): Fenerbahçe’de, Manchester maçı ile birlikte yükseliş devam ediyor. Oyuncular her geçen gün daha motiveler ve aralarındaki uyum da artıyor. Eto’o iyi zamanlarında oynadığı takımlara vites arttırırdı ya, Lens de tıpkı onun gibi katkı sağlıyor.
Çağdaş Sevinç (AMK): Aatif ile Van Persie ayakta kalan 2 isim olarak durgun oyuna hareket getirdiler. Golden sonra Fenerbahçe ekonomik oynamaya devam etti. Üretemediler ama fazla pozisyon da vermediler.
Argun Darıcı (Korkusuz): Volkan Şen’e birileri bu yaştan sonra futbolu nasıl oynamalı öğretmeli. Tabii ki Volkan Şen öğrenebilirse! Aatif da kendisini takımda düşünmeyenlere oynadığı oyunla parmak ısırtmaya devam ediyor.
Rıdvan Dilmen (Sabah): Aatif, üç pozisyon değiştirdi maç içinde. Ben Advocaat'ın Aatif konusunda yanıldığını düşünüyorum. Aatif'tan vazgeçemezsiniz... İştahlı bir oyuncu. Seni üç kulvarda da taşıyan bir oyuncu.
Ahmet Çakar (Sabah): Fenerbahçe, art arda çok önemli 4 maç kazandı. Üstelik bu maçlardan herhangi birinde takılsaydı hem puan hem de huzur açısından sıkıntıya düşeceklerdi. Puan farkı devam etse de Fenerbahçe'nin yükselişi sürüyor.
Uğur Meleke (Hürriyet): Milli maç arası sonrası 20 günde Zorya - Feyenoord - Galatasaray ve Beşiktaş’la oynamadan önce bu anlayış değişikliği, Fenerbahçe’nin iki cephede de şansını artırdı kesinlikle.
Ercan Güven (Milliyet): Sezon bittiğinde ligin öyküsünü yazanlar, 10. haftaya ayrı bir yer ayıracaklar ve “Fenerbahçe’de sönmüş şampiyonluk ateşinin yeniden tüttüğü günler” diye not düşecekler muhtemelen!
Gürcan Bilgiç (Sabah): Bütün bu şartlara rağmen üç gollü galibiyet, ne yapacağını bilen veya takım arkadaşına güvenen bir takımın ürünü. Bir sonraki maç Galatasaray ile olunca bakım - onarım değişiklikleri üst üste geldi Fenerbahçe için.
Emre Bol (Fotomaç): Aatıf gibi ligimizi tanıyan, takım için oynayan önemli bir futbolcuyu izleme fırsatı buluyoruz. "Aatıf'ı kiralayabilir ya da satabilirsiniz" diye Advocaat'ı dinlemeyen Fenerbahçe yönetimini kutluyorum.
Ömer Üründül (Sabah): Mehmet Topal'ın yaptığı penaltı ve gördüğü sarı kart sonrası cezalı duruma düşmesi derbi için çok büyük bir kayıp. Ama bu pozisyonda verilen penaltı ve sarı kart çok doğru bir karardı.