SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolgay Arslan FIFA’ya başvurdu

Türkiye A Milli takımda forma giymek için can atan Beşiktaş'ın başarılı ismi Tolgay Arslan, 1 hafta içinde FIFA'dan cevap beklediklerini söyledi.

Güncellenme: 13:36, 07/11/2016
Tolgay Arslan FIFA’ya başvurdu

Daha önce Almanya'nın alt yaş gruplarında forma giyen Beşiktaş'ın yıldızı Tolgay Arslan, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynayabilmek için FIFA'ya başvurdu. Teknik Direktör Şenol Güneş'in vazgeçemediği isim olan Tolgay Arslan, Türk Milli Takımı'nda oynamak için FIFA'ya başvuruda bulundu. Önce alt yaş kategorilerinde Türk milli formasını giyen sonra ise tercihini Alman milli takımından yana kullanan yıldız futbolcu, prosedür gereği 3. kez milli takım değiştiremiyor.

Türk milli takım forması giyebilme arzusunu Trabzon maçından sonra da tekrarlayan Tolgay, “1 hafta içinde FIFA'dan cevap bekliyoruz. Ay-Yıldızlı formayı giyebilmek için kararlı olduğumu kesin bir dille belirttim. Tüm hukuksal yolları zorlamayı sonuna kadar sürdüreceğim. İnşallah karar olumlu çıkar” dedi.

MÜTEVAZI OYUNCU

İki Napoli maçında da İtalyan basınının övgü dolu sözlerle bahsettiği Tolgay, “Yapılan bu yorumlardan dolayı gurur duydum. Kaliteli bir takıma sahibiz. Ön plana çıkarılması gereken sadece ben değilim” dedi.

DEVLER PEŞİNDE

Yükselen formuyla Avrupa devlerinin radarına giren Tolgay Arslan için birçok büyük kulüp devrede 26 yaşındaki yıldız için başta Manchester United olmak üzere Arsenal, Milan ve Napoli teklif yapmayı planlıyor.

Yayınlanma Tarihi:08:34,