SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası elemeleri 4. maçında 12 Kasım Cumartesi günü Kosova ile karşılaşacak olan Türk Milli Takımı futbolcuları bugün özel bir uçakla saat 17.00’de İstanbul’dan Antalya’ya gitti. Milli Takım futbolcularından 18’i İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan giderken diğerlerinin ise Antalya kampına oradan katılacakları bildirildi. Bu arada Fatih Terim’in de Antalya’da olduğu öğrenildi. Havalimanına en geç Arda Turan geldi.

Türk Hava Yolları’ndan kiralanan özel uçakla Antalya’ya giden milli futbolculardan bazıları Atatürk Havalimanı’na taksi ile gelirken bir kısmı da özel araçlarıyla geldi. Futbolculardan milli takıma daha önce çağrılmayan Arda, Selçuk, Burak ve Gökhan da İstanbul’dan giden kafilenin içindeydi. THY’nin CİP salonunda toplanan futbolcuların neşeli oldukları görüldü.

ota

Türkiye Futbol Federasyonu, bu maçın nerede oynanacağını internet sitesinde açıkladı. Buna göre mücadele 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 21.45’de Antalya Stadı’nda oynanacak.

Mayıs ayında FIFA’ya kabul edilen Kosova, Türkiye A Milli Futbol Takımımızın yer aldığı I Grubu’na dahil edilmişti. Grupta Finlandiya ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Kosova, ikinci maçında Hırvatistan’a 6-0 mağlup olmuştu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı 21 Mayıs 2014 tarihinde deplasmanda Kosova ile özel bir maç yapmıştı. Ay Yıldızlı takımın 6-1 kazandığı maç, Kosova’nın UEFA ve FIFA üyesi olmaması nedeniyle resmiyet kazanmamıştı.