SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fener gol yağdırıyor

7 Kasım 2016

Fenerbahçe, her maçta olduğu gibi 4-3-3 dizilişiyle çıktı sahaya. United maçından dolayı yorgundu Fener takımı.

Volkan Şen'e birileri bu yaştan sonra futbolu nasıl oynamalı öğretmeli. Tabii ki Volkan Şen öğrenebilirse! Yine top kayıpları, yine top ezmeler, sıfıra inip topları kaybetmeler insaf dedirtiyor insana.

Aatif da seyredenlere kendisini takımda düşünmeyenlere oynadığı oyunla parmak ısırtmaya devam ediyor. Sahada basmadık yer bırakmayan Aatif kaptığı topla indi rakip ceza alanına verdiği pasla gol yapıyordu ki ofsaytta kaldı. Van Persie hemen bundan sonra kopyası pozisyonda Van Persie'nin zerafet dolu golü geldi. Fener takım olmuş. Artık oyuncular birbirlerine yardım ediyorlar, birbirlerinin boşluklarını ve hatalarını kapatıyorlar. Fener takımı futbol oynamaya çalışıyor. Kapanan defansları açmak için Lens'in ve Volkan'ın daha etkili çizgilerden sıfıra doğru inmeleri topları adrese çıkarabilmeleri ve topları da almaları gerekir. Arkadaşlarından bu konuda ciddi eksiklikler yaşıyor Fener takımı.

Josef kısmen ileri çıkmasına karşılık M.Topal ve Skrtel ileri çıkmayınca Fener takımı ataklarında fazla etkili olamadı ancak bu durum Akhisar'ın ataklarında Özer'e, Rodallega'ya, Mervan'a oynayacak boş alan bırakmamalarına sebep oldu. Böylece, Akhisar'ın ataklarını etkisiz oldu. Akhisar'ın kazandığı penaltı penaltı değildi tabii ki Topal ayağını rakibinin gelişinden önce kaldırmıştı, kısmen de arkası dönüktü rakibine, üstelik sonradan gelen de rakibiydi. Rakibi gereğinden fazla topun ayakla oynanacak mesafesine indirmişti kafasını. Olsa olsa Akhisarlı oyuncunun aleyhine direkt vuruş, eğer kafası veya vücudu, ayakla temas etmemişse endirekt vuruş olurdu. İyi hakem olmasını beklediğimiz Meler'in acemiliği çıktı ortaya bu pozisyonda. Şansı yaver gitti de gol olmadı penaltı.

İkinci yarı yorgun Fener oyunu kendi sahasında kabul etti Akhisar'ın etkisiz kalabalık atakları oluyordu ki Fener'in Alper, Lens, Emenike organize kontratağında sahada en iyi oynayan birinci golün hazırlayıcısı Aatif'ın harika golü farkı iki yaptı. M Topal'ın kendi yarı sahasından çıkardığı 40 metrelik kontra pasını takip eden Emenike her ne kadar kaleci Fatih'in şanssızca topu elinden kaçırmasıyla kendinden istenen, beklenen bir Emenike golü attı. Oyunun son dakikasındaki Rodallega'nın golü teselli bile olmadı Akhisar için.

Fener'in ayak sesleri derinden golleri ile geliyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek