SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim baskılara dayanamadı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, oyuncuların yoğun baskısından ötürü, kadro dışı kalan futbolcuları geri çağırdı. Kurt çalıştırıcı bunun karşılığında futbolculardan 2018 Dünya Kupası'na katılma sözü aldı.

Güncellenme: 09:33, 07/11/2016
Fatih Terim baskılara dayanamadı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in uzun bir aradan sonra Arda Turan, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ı kadroya almasının nedeni ortaya çıktı. Terim, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yaşanan prim krizinin ardından üzerini çizdiği üç deneyimli oyuncyu sürpriz bir şekilde 12 Kasım'da oynanacak Kosova maçının kadrosuna çağırmıştı. Deneyimli teknik adamın, diğer takım oyuncularının isteğine kulak verdiği belirlendi.

“FİNALLERE GİDECEĞİZ”

Milli Takım'da futbolcuların Fatih Terim' e giderek, 3 futbolcunun kadroya yeniden dahil edilmesi konusunda ricacı oldukları öğrenildi. Kadrosunun bu isteğini göz ardı etmeyen Terim de yumuşayarak Arda, Burak ve Selçuk'u affetti. Takımın, hocalarının bu kararının ardından, 2018 Dünya Kupası finallerine katılma sözü verdikleri de bildirildi.

DEMİRÖREN’DEN TEK CÜMLE

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Yıldırım Demirören, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan sonra kadro dışı bırakılan futbolcuların yeniden kadroya çağ- rılmasını tek cümleyle yorumladı. Ailesiyle Antalya'ya giden başkan, medya ordusunun konuyla ilgili sorularına “Hayırlı olsun” demekle yetindi.

Yayınlanma Tarihi:09:01,