SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dinlenen oyuncular fark yarattı

Manchester United karşısında sahaya çıkan 11'den 9'u yine sahadaydı. Akhisar'daki kadroda o gün oynamayanlardan sadece, Avrupa kadrosuna yazılmayan Aatif ile Hollandalı teknik adamın “Haftada 3 maçı kaldıramıyor” dediği Van Persie vardı. Farkı da bu ikili yarattı. Perşembe'nin yıldızı Lens dahil kalan oyuncuların tamamında yorgunluk net şekilde belli oluyordu.

Aatif ile Van Persie ayakta kalan 2 isim olarak durgun oyuna hareket getirdiler. Golden sonra Fenerbahçe ekonomik oynamaya devam etti. Üretemediler ama fazla pozisyon da vermediler. Rodallega'nın kaçırdığı penaltı ise tabii sarı lacivertliler için önemli bir şans oldu. 2. yarıda Fenerbahçeyine sabırlı oynamaya devam etti. Akhisar'ın amaçsız baskısına karşı kaleyi korumakta da pek zorlanmadılar açıkçası. Burada belirtmek gerekir, Ege temsilcisi değişik hiçbir şey denemedi, topa sahip olmalarına karşın üretkenlik son derece sınırlı kaldı. Fenerbahçe ilk defa ciddi olarak ileri çıktığı 65. dakikada, Van Persie'nin şanssız sakatlığı sonrası oyuna giren Emenike'nin katkısıyla Aatif'in ayağından bulduğu golle farkı ikiye çıkardı.

DERBİ İÇİN ŞANS

Perşembe gecesi oynayanların çok yorgun gözüktüğü maçta Fenerbahçe o gün forma giymeyen Aatif ve Van Persie/Emenike ile pek zorlanmadan sonuca gitmeyi başardı. Karşılarında Akhisar değil de hücum etmeyi bilen başka bir takım olsa her şey çok farklı olabilirdi. Yine de alınan 3 puan çok önemli zira Galatasaray ile olan puan farkını 2'ye indiren sarı lacivertliler, milli maç arası sonrasında çıkacağı derbide önegeçme şansını yakalamış oldu.

Yazarın Diğer Yazıları