SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Türkiye’ye gelmeyen ünlü sporcuya İngilizlerden tepki!

Türkiye’ye gelmeyen ünlü sporcuya İngilizlerden tepki!

Turkish Airlines Open 2016'ya sivrisineği bahane ederek gelmeyen Rory McIlroy'a İngiliz medyası büyük tepki gösterdi.

European Tour Turkish Airlines Open 2016 Golf Şampiyonası’na Antalya Belek’teki sivrisinekleri bahane edip gelmeyen Kuzey İrlandalı golfçü Rory McIlroy’a, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Hay sivrisinekler soksun seni” diyerek tepki göstermişti. Dünya sıralamasının iki numaralı golfçüsünü hedef alan Ağaoğlu’nun bu açıklaması, İngiliz medyasında geniş yer buldu. Evening Post, Daily Mail, The Sun gazetelerinin hem sosyal medyadaki hesaplarından hem de gazetelerinde McIlroy’a büyük tepki gösterildi. İngiliz gazeteleri, “Türk Golf Federasyonu Başkanı sana böyle söylüyor, senin de bir yanıtın olmalı… Bu bahanen seni Türkiye’deki şampiyonadan alıkoydu ama yeterli olmadı. Türk Golf Federasyonu Başkanı seninle sivrisinek muhabbeti yapıp dalga geçti” yorum ve haberlerine ağırlık verdi.

03 Kasım 20167 milyon dolar ödüllü turnuva Belek'te başladıToplam 7 milyon dolarlık para ödüllü olan Turkish Airlines Open Golf Turnuvası start aldı. Yakıcı güneşin altında keyifli bir oyun çıkaran golfçüler, büyük ödül için ve bundan sonraki Avrupa Turnuvası için ter döküyor. İlgili Haberi Oku

McIlroy’un aslında terör olayları nedeniyle sivrisineği bahane etmesine karşılık, 78 golfçü Belek’teki Turkish Airlines Open 2016’ya katılmış, yine ilginçtir ki İngiliz medyasının alaya aldığı McIlroy’un gelmemesine rağmen 16 İngiliz golfçü Belek’teki şampiyonada yerini almıştı.

Bir başka ilginç not da, Rory McIlroy’un, European Tour CEO’su Keith Pelley’i arayarak, “Mazeretimi Türkiye Golf Federasyonu’na niye söylemedin” demesinin ardından Pelley’in, “Kendin niye arayıp söylemedin” şeklinde yanıt vermesi oldu.

02 Kasım 2016ABD`ye sert eleştiri: İnsanlar evlerinden çıkmaya korkacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ülkelerin, insanları korkutacak açıklamalar yapmaması gerektiğini söyledi.İlgili Haberi Oku

TIGER DA GELMEDİ AMA…

Ahmet Ağaoğlu, dünyanın en ünlü golfçülerinden biri olan Tiger Woods’un da gelmediğini, ancak kendisine çektiği mesajda şu ifadelere yer verdiğini söyledi:

“Sayın Başkan, gelsem de atış yapamayacağım. Hadi yaptım diyelim, sen de ‘Gerçek Tiger bu mu’ dersin. Gerçekten durumum çok kötü. Beni anlayışla karşılayacağını umuyorum.”