SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Mete Kalkavan’a hücum etti

Beşiktaş Trabzonspor maçına Meta Kalkavan verdiği kararlarla damga vurdu.

Beşiktaş - Trabzonspor maçına Mete Kalkavan'ın verdiği ve vermediği kararlar damga vurdu. Spor yazarları Kalkavan'a ağır yüklendi.
Metin Tekin: Penaltı pozisyonunda ise Bero, kendini öne doğru atmasa hakem penaltıyı vermezdi. Bero o pozisyonda Quaresma'ya kalçayla darbesi var ve penaltı kararı doğru. Atiba'nın, ceza sahası içinde N'Doye'ye yaptığı hareket de bana göre penaltıydı. (Sabah)
İskender Gönen: İkinci yarının başında kullanılan bir serbest vuruşta Beşiktaş ceza alanı içinde N'Doye'un yaka paça indirildiği pozisyon nasıl penaltı olmaz! Bir maçın kaderi ile nasıl bu kadar oynanır? Yazık! (Sabah)
Murat Özbostanlı: Açıkçası maçtan en azından 1 puanla ayrılmayı hak ettiler fakat bu iyi oyunun puanla taçlanmamasının bir sebebi vardı, Mete Kalkavan… Hakem yorumlamayı hiçbir zaman sevmedim, oyunu ve oyunun güzelliklerini konuşmayı hep tercih ettim ama hakemden bahsedilmeyecek gibi değil… (Sabah)
Erman Toroğlu: Türk hakemlerine yapacağınız bir tane iş var: Mezbahaya gideceksiniz, kesilen mandalardan birer yürek alacaksınız. Bunlara yürek nakli yapacaksınız. (Fotomaç)
Erman Toroğlu: Quaresma atılır mı atılmaz mı? İşin daha tuhaf yanı gösterdiği sarı kart. Hiç kart göstermesen diyeceğim ki öyle gördün. Ama sarıyı gösteriyorsan "Hadi git işine ya" derim.
Erman Toroğlu: Bu işi adam gibi yapın ya da çekin gidin. 25-30 bin aylık alacağız diye milleti rezil etmeyin. Türkiye Ligi'nin de içine etmeyin.
Erman Toroğlu: Dün gecenin özeti yazık oldu gene Trabzon'a yine de bir hakem kararıyla nakavt oldu. Yaptığı mücadele, takım olma yolundaki görüntüsü güzeldi. Beşiktaş şu anda keseden yiyor.
Rıdvan Dilmen: Saha içinde Beşiktaş fizik olarak düştü ama bir tane kahraman vardı: Atiba. Bu kadar koşulmaz yani! Çalım atan oyunculara birçok hünerli oyuncular deriz ama Atiba sanki Napoli maçında hiç oynamamış gibi koştu.
Rıdvan Dilmen: Quaresma, yapma Allah aşkına... Kontrolsüz de girmemiş bu pozisyonda, basmış. Tartışması bile yok pozisyonun, net kırmızı kart. N'Doye'un pozisyonu da penaltıydı.
Güntekin Onay: Adriano mükemmel oynadı. Quaresma çok etkiliydi. Atiba her zaman ki çizgisindeydi. Fabri yan toplarda hatalar yapsa da kritik kurtarışlar yaptı. Trabzonspor ise 2-0 geriye düşmesine rağmen maçı bırakmadı ve sonuna kadar savaştı. (Vatan)
Güntekin Onay: Beşiktaş'ın kazandığı penaltının tartışılacak bir tarafı yok. Bero, iyi niyetli değil ve Quaresma’yı engelleme niyetinde. Top ile da bir alakası yok. Quaresma’nın Yusuf’a yaptığı hareket ise açık bir kırmızı kart olmalıydı.
Bilal Meşe: Quresma’nın Yusuf’un direkt kaval kemiğine tekmesi sarının da ötesinde kırmızı, arkadaş kırmızı... Kalkavan, pozisyona yakın, ‘süzemedim, göremedim’ diyemez. Yusuf’un gözyaşları kırmızının en büyük göstergesiydi hoca! (Milliyet)
Sema Tuğçe Dikici: Dün Vodafone Arena'da önce ‘Hırsız Beşiktaş' ardından ‘Kümeye Trabzonspor' tezahüratlarını duymak üzücüydü. 15 yıl Trabzonspor formasını giymiş, sembolleşmiş bir isim olan Şenol Güneş'in, eski takımının da şampiyon yaptığı takımın da taraftarlarına bu tezahüratları yakıştıramadığına eminim. (Sözcü)
Gökhan Dinç: Maçı başından sonuna kadar elinde tutan, baskılı oynayan, maçın temposunu belirleyen Beşiktaş, kötü oynayan Trabzonspor'u rahat geçti. (AMK)