SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sneijder çılgına döndü! Galatasaray’da büyük gerilim

Sneijder çılgına döndü! Galatasaray’da büyük gerilim

Galatasaray'da Wesley Sneijder, Başakşehir yenilgisi sonrasında soyunma odasında arkadaşlarına esti gürledi. Çalım yapmak isteyen Muslera'ya çıkışan Hollandalı, sert yanıt alınca ortam gerildi

Galatasaray’da ‘iç savaş’ çıkmak üzere… Sezona el ele, kol kola giren, ‘dostluk, arkadaşlık’ mesajları veren sarı­-kırmızılı futbolcular son haftalarda alınan kötü sonuçların ardından birbirlerini suçlar hale geldi. Futbolcular arasındaki kamplaşma maç sonrası Wesley Sneijder’in yaptığı açıklama ile ortaya çıktı.

Hollandalı oyuncu, 2-­1’lik Başakşehir yenilgisinin ardından, “Galatasaray’da her şey yoluna girecek mi?” sorusuna “Başka İnsanlara bağlı… Bu şekilde kazanmamız imkansız” yanıtı verdi ve sahada üzerine düşen görevi yapmayan oyuncular olduğunu ima etti.

Milliyet’in haberine göre, Wesley Sneijder’in bu çıkışının ardında soyunma odasında yaşananlar var. Hollandalı oyuncu, soyunma odasına girer girmez tüm takım arkadaşlarını, “Ne yapmak istiyorsunuz? Artık kendinize gelin” diye sert çıktı. Hatalı olduğunu düşündüğü tüm isimlerin yüzlerine bakarak hatalarını söyledi. Sneijder’in verdiği bu tepki sırasında Selçuk İnan’ın hiçbir şey olmamış gibi davranması ise dikkatlerden kaçmadı.

Asıl kıyamet ise Sneijder’in Muslera’ya söylediği, “Daha ne kadar çalım yapmayı düşünüyorsun?” sözleri oldu. Bu sözler üzerine Muslera da tepkisini koydu. Hollandalı oyuncuya, “Söylemek istediğin bir şey varsa, açık açık söyle” dedi.

Muslera’nın tavrı karşısında Sneijder konuşmasını devam ettirmedi. Sessizce duşa gitmeyi tercih etti. Daha önce de benzer çıkışları olan Sneijder’in son tavrı ise rahatsızlık yarattı. Özellikle Türk oyuncular, antrenörler Orhan Atik ve Ayhan Akman’a tepki gösterdi.