SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında Beşiktaş kendi sahasında Trabzonspor’u ağırladı. Siyah-beyazlılar, karşılaşmayı 2-1’lik skorla kazandı.

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen mücadeleyi şu sözlerle değerlendirdi:

“Beşiktaş’ta maç sonunda bir tane kahraman vardı, Atiba. Bir oyuncu bundan daha iyi oynamaz. Bu maçta bende iz bırakan bir oyuncu varsa, o da Atiba’dır. N’Doye’nin en iyi durumu buysa, Trabzonspor’un bu durumu da normal. Aboubakar bazen Ibrahimovic hareketleri yapıyor, bazen yanındakine pas atamıyor.”

“Ligin favorisi…”

“Bu ligin favorisi Beşiktaş’tır. 1996-2000 arasında Galatasaray favoriydi ya, ondan beri ilk kez bu kadar favoridir Beşiktaş.”

Tartışmalı pozisyonları değerlendirdi

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’ın Trabzonspor’u 2-1 yendiği maçtaki tartışmalı pozisyonları değerlendirdi. 43. dakikada itirazdan sarı kartı olan Oğuzhan Özyakup’un, 2. yarıda Mehmet Ekici ile macadelesini değerlendiren Rıdvan Dilmen, “Sarı kart ve hakem görmüyor. Bunu 4. hakem görebilir. Net kart. Oğuzhan 2. sarı karttan gitmesi lazım. Burada ciddi bir hakem özellikle 4. hakem hatası var. Hakem göremiyor, 4. hakem kulaklıktan söyleyecek” dedi.

Atiba Hutchinson’ın Beşiktaş cezasahası içinde N’Doye ile yaşadığı pozisyonu da değerlendiren Rıdvan Dilmen, “Pozisyon penaltı. Çekme var. Mete Kalkavan görmüyor. Kale arkası hakemler de gitti bu sene. Eli sol omuzuna geliyor, o abartılı atış, ama çekme var” diye konuştu.

“Net kırmızı”

Maçın 64. dakikasında Ricardo Quaresma ile Yusuf Erdoğan arasında yaşanan pozisyon için ise rıdvan Dilmen, “Bu tartışmasız kırmızı. Quaresma, yapma Allah aşkına. Kontrolsüz girmemiş, basmış. Yazık. Tartışmayalım. Kırmızı” yorumunu yaptı.

“Oğuzhan’ın da atılması lazımdı”

Rıdvan Dilmen 3 pozisyonla ilgili olarak da “Oğuzhan’ın 2. sarı karttan gitmesi lazım. Quaresma kırmızı kart, Trabzonspor’un bir tane de penaltısı verilmemiş” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:00:05,