SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Karabükspor’dan Fenerbahçe’ye ‘dostluk’ mesajı

Karabükspor’dan Fenerbahçe’ye ‘dostluk’ mesajı

Kardemir Karabükspor Kulübü'nden Fenerbahçe'ye dostluk mesajı geldi...

Kardemir Karabükspor Kulübü, ligin 9. haftasında oynanan Fenerbahçe maçı sonrası Abdou Razack Traore'nin basın mensuplarına yaptığı konuşma ile ilgili bir açıklama yayınlayarak, yapılan tercüme hatalarıyla iki kulübün arasının bozulmasına müsaade edilmeyeceğini vurguladı.

Kardemir Karabükspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“30.10.2016 tarihinde Fenerbahçe – Kardemir Karabükspor kulüpleri arasında oynanan Spor Toto Süper Lig müsabakası sonrası oyuncumuz Abdou Razack Traore'nin, kulübümüzün bilgisi dışında Fanatik Spor Gazetesi muhabirine röportaj vermesi ve söz konusu röportajın Fanatik Gazetesi'nde 04.11.2016 tarihinde yayınlanması üzerine, Kardemir Karabükspor Kulübü olarak oyuncumuz Abdou Razack Traore'den savunma alınmış, yapılan detaylı görüşme sonrası; röportaj esnasında birtakım tercüme hataları nedeniyle yanlış anlaşılmaların olduğu tespit edilmiştir. Oyuncumuz, hakem hataları hakkında görüş belirtmek, son haftalarda yaşanan hakem hatalarına vurgu yapmak istediğini, Fenerbahçe Spor Kulübünü hedef göstermek gibi bir niyetinin olmadığını belirtmiş, bu konudaki üzüntülerini dile getirmiştir.

Bilinmesini isteriz ki mazisi bir asrı devirmiş Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, Kardemir Karabükspor Kulübü ile arasındaki uzun yıllara dayanan dostane ilişkilerin, bu tip basit ve dikkatsizce yapılan tercüme hatalarıyla bozulmasına, zedelenmesine müsaade edilmeyecektir.”