SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jan Olde Riekerink görüşme odasına

Takımdaki kötü gidişatın nedenlerini Hollandalı hoca Jan Olde Riekerink'e soracak olan Galatasaray yönetimi, Kadıköy’de oynanacak zorlu Fenerbahçe derbisinin kazanılması gerektiğinin altını çizecek.

Güncellenme: 11:12, 06/11/2016
Jan Olde Riekerink görüşme odasına

Sezona fırtına gibi bir başlangıç yapmasına karşın son haftalarda dökülmeye başlayan Galatasaray’da, Medipol Başakşehir mağlubiyetinin ardından alarm verildi. Kadro seçiminin yanı sıra geç kaldığı değişiklikler nedeniyle de eleştirilen Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink’e yapılan en büyük eleştiri ise takıma oynattığı futbol. Haftalar geçmesine karşın, sarı-kırmızılı takım iyiye değil, kötüye doğru gidiyor.

Bunun üzerine de harekete geçen yönetim, Riekerink'i görüşme odasına çağırdı. En kısa sürede başarılı çalıştırıcıdan kötü gidişin nedenlerini dinlemek isteyen sarı-kırmızılı idareciler, artık puan kaybı yaşanmaması gerektiğine de dikkat çekecek. Sırasıyla Fenerbahçe ve Bursaspor ile karşılaşacak olan Galatasaray’ın bu maçlardan en az 4 puan alamaması durumunda, Riekerink Bey'in kredisi azalacak.

06 Kasım 2016Sneijder çılgına döndü! Galatasaray`da büyük gerilimGalatasaray’da Wesley Sneijder, Başakşehir yenilgisi sonrasında soyunma odasında arkadaşlarına esti gürledi. Çalım yapmak isteyen Muslera’ya çıkışan Hollandalı, sert yanıt alınca ortam gerildiİlgili Haberi Oku

KADERİ DERBİYE BAĞLI

Riekerink’ten detaylı bir rapor istemeye hazırlanan yöneticiler, 20 Kas;m'da oynanacak olan Fenerbahçe karşılaşmasının kaybedilmesi halinde radikal kararlar almaya hazırlanıyor. Fenerbahçe ve Bursaspor maçlarından en az 4 puan hedefleyen sarı-kırmızılılar, 16 yıldır kazanamadığı Kadıköy deplasmanında kaybetmesi halinde, Hollandalı teknik adam; bir kez daha gözden geçirecek.

06 Kasım 2016Bruma durunca Galatasaray duruyorPortekizli yıldız Bruma’nın skora katkı yapamadığı son iki lig sınavında Galatasaray'ın yüzü gülmedi. Trabzonspor maçının ardından Medipol Başakşehir karşısında da sarı-kırmızılılar aynı sıkıntıyı yaşadı.İlgili Haberi Oku

PLANLAR DEĞİŞTİ

Medipol Başakşehir mağlubiyeti sonrasında morali iyice bozulan Jan Olde Riekerink ise oyuncularından morallerini bozmamalarını istedi. Kasım ayındaki kritik 3 karşılaşmada 9 puan hedefiyle yola çıktıklarını hatırlatan Hollandalı çalıştırıcı, 6 puanın da kendilerinin işine yarayacağının altını çizdi. Olası bir galibiyet serisi, zirve ile açılan farkı da azaltacak.