SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İşte Mete Kalkavan’ın notu!

İşte Mete Kalkavan’ın notu!

Beşiktaş - Trabzonspor maçının çok konuşulan hakemi Mete Kalkavan'ın gözlemciden aldığı not belli oldu.

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında oynanan Beşiktaş – Trabzonspor maçında sonuçtan çok Mete Kalkavan’ın kararları konuşuldu. Kararları ile tempolu ve heyecan dozu yüksek maçın önüne geçen Mete Kalkavan, özellikle Ricardo Quaresma’nın Yusuf Erdoğan’a yaptığı harekete kırmızı kart göstermemesi nedeniyle ağır eleştirilere maruz kaldı.

06 Kasım 2016Galatasaray`dan Mete Kalkavan açıklamasıGalatasaray’da yönetici Levent Nazifoğlu, Beşiktaş’ın hakemler tarafından korunduğunu ve yönetimlerde çifte standartın bulunduğunu söyledi.İlgili Haberi Oku

Trabzonspor cephesinin sert tepki gösterdiği Mete Kalkavan’ın gözlemci notu da belli oldu. Milliyet’in haberine göre Mete Kalkavan'a gözlemcisi İbrahim Aksoy'un kırık not verdi. Kalkavan'ın Beşiktaş lehine çaldığı penaltı düdüğü, Yusuf Erdoğan'a şiddetli faul yapan Quaresma'ya sadece sarı kart çıkarması ve Oğuzhan Özyakup ile Mehmet Ekici arasındaki ikili mücadelelerde verdiği kararların gözlemci Aksoy tarafından da onaylanmadığı belirtildi.

06 Kasım 2016Trabzon basınından Mete Kalkavan tepkileriTrabzonspor’un Beşiktaş karşısındaki mücadele beğeni toplarken, Trabzon yerel basını maçın hakemi Mete Kalkavan’a ağır yüklendi.İlgili Haberi Oku

FIFA kokartlı hakemin gözlemci notunun, bir siyah-beyaz ve bir gri karar nedeniyle 7.9 olacağı ifade edildi. Merkez Hakem Kurulu'nun bu hataları nedeniyle Mete Kalkavan'ı bir süre dinlendireceği de öğrenildi.